بازاریابی شبکه های اجتماعی
27
آوریل

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟

بازاریابی شبکه های اجتماعی ، استفاده از پلتفرم های رسانه های اجتماعی برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود برای معرفی برند خود، افزایش فروش و افزایش ترافیک وبسایت و کسب و کار اینترنتی خود است.

که شما با انتشار مطالب فوق العاده در پروفایل های شبکه های اجتماعی، گوش دادن و درگیر شدن با نیازهای مخاطبان، و تجزیه و تحلیل نتایج از بازخوردهای کاربران میتوانید مسیری که برای دیجیتال مارکتینگ تجارت شما مفید است را شناسایی کنید.

برای آشنایی با مباحث دیجیتال مارکتینگ می توانید مقاله دیجیتال مارکتینگ چیست ؟ را مطالعه کنید؟

بازاریابی رسانه های اجتماعی راهی قدرتمند برای مشاغل در همه ابعاد برای دستیابی به چشم انداز و مشتریان است. مشتریان شما از طریق رسانه های اجتماعی در حال تعامل با برندها هستند .

اگر از طریق پلتفرم های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر ، اینستاگرام و پینترست مستقیماً با مخاطبان خود صحبت نمی کنید ، فرصت شگفت اگیزی را از دست داده اید.

بازاریابی عالی در شبکه های اجتماعی می تواند موفقیت چشمگیری را برای تجارت شما به ارمغان بیاورد ، ایجاد مشتریان وفادار برند و حتی منجر به خرید و فروش از محصولات شما میشود.

تیم مسترمارکتینگ در این مقاله تمام نکاتی که شما برای بازاریابی شبکه های اجتماعی نیاز دارید را ارائه می دهد. پس با ما همراه شوید تا تجارت خود را متحول کنید.

تعریف بازاریابی شبکه های اجتماعی

تعریف بازاریابی شبکه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی به بازاریابان اجازه می دهد تا از طیف گسترده ای از تاکتیک ها و استراتژی ها برای تبلیغ محتوا استفاده کنند و افراد را با آن درگیر کنند.

بسیاری از شبکه های اجتماعی به کاربران امکان می دهند تا اطلاعات جغرافیایی ، جمعیتی و شخصی مفصلی را ارائه دهند ، که به بازاریابان کمک میکند تا پیام ها و محتواهای خود را خود را با آنچه که مورد نیاز کاربران است هماهنگ کنند.

چون تعداد مخاطبانی که از اینترنت استفاده می کنند، نسبت به بازاریابی سنتی بیشتر است، به همین علت بازاریابان شبکه های اجتماعی، می توانند اطمینان حاصل کنند که محتواها و پیام های خود را روی جمعیت بیشتری از افراد هدف گذاری کنند.

کمپین های بازاریابی رسانه های دیجیتال از این مزیت برخوردار هستند که می توانند به یکباره مخاطبان گسترده ای را جذب کنند.

به عنوان مثال ، یک کمپین می تواند برای مشتریان فعلی ، مشتریان آینده، کارمندان ، وبلاگ نویسان ، رسانه ها ، عموم مردم جذاب باشد.

برخی از معیارهای مورد استفاده برای سنجش موفقیت یک کمپین بازاریابی در رسانه های اجتماعی، شامل گزارش های وبسایت مانند گوگل آنالیتیکس، بازگشت سرمایه ( با متصل کردن فعالیت های بازاریابی به فعالیت های فروش)، نرخ پاسخگویی به مشتری و اینکه چقدر مشتریان محتوا را به اشتراک میگذارند، می باشد.

تدوین استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی

قبل از اینکه بخواهید به یکباره شروع کنید و محتوایی را در شبکه های اجتماعی خود منتشر کنید، یک قدم به عقب بردارید و به افق های بزرگتری نگاه کنید. اولین قدم این است که در مورد استراتژی رسانه های اجتماعی خود فکر کنید.

اهداف شما برای بازاریابی شبکه های اجتماعی چه هستند؟

چگونه شبکه های اجتماعی می توانند به شما در دستیابی به اهداف تجاری خود کمک کنند؟
برخی از مشاغل برای افزایش آگاهی از برند خود از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.
برخی دیگر از آن برای هدایت ترافیک وب سایت و فروش استفاده می کنند.
رسانه های اجتماعی همچنین می توانند به شما در ایجاد تعامل در مورد برند خود ، ایجاد یک اجتماع و به عنوان یک کانال پشتیبانی مشتری برای مشتریان کمک کنند.

می خواهید روی کدام پلتفرم شبکه های اجتماعی تمرکز کنید؟

عمده پلتفرم های رسانه های اجتماعی که در بالا به ان اشاره شد. مانند فیسبوک، یوتیوب، پینترست، لینکدین، توییتر، اینستاگرام، و اسنپ چت هستند

برای آشنایی با شبکه اجتماعی اینستاگرام و همه نکات آن به مقاله آپدیت جدید اینستاگرام مراجع کنید.

پلتفرم های پیام رسان اجتماعی دیگری مانند واتساپ و تلگرام نیز وجود دارد.

در هنگام شروع کار بهتر است چندین پلتفرم را که فکر میکنید مخاطب هدف شما بیشتر از همه در آن حضور دارند را انتخاب کنید. و استراتژی خود را طبق آن برنامه ریزی کنید.

چه نوع محتوایی را می خواهید به اشتراک بگذارید؟

چه نوع محتوایی مخاطب مورد نظر شما را به بهترین وجه جذب میکند؟
بین تصاویر، فیلم ها، لینک ها، یا متن ها کدام یک موثر تر است؟
آیا محتوای آموزشی بهتر است یا محتوای سرگرم کننده؟

شبکه های اجتماعی، مکان بسیار خوبی برای شناسایی شخصیت برند شماست و برای پاسخ به این سوالات بسیار مناسب است. و بصورت ثابت فرض نمیشود و همیشه می توانید استراتژی خود را با توجه به عملکرد پست های رسانه های اجتماعی خود تغییر دهید.

برای آشنایی با بازاریابی محتوا میتوانید به مقاله بازاریابی محتوا چیست؟ مراجعه کنید. و همه نکات آن را بیاموزید

مخاطبان شما برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی چه کسانی هستند؟

پرسونای مخاطب خود را ایجاد کنید. داشتن اینکه مخاطبان شما و مشتری ایده آلتان چه کسانی هستند و میخواهند چه چیزی در شبکه های اجتماعی دنبال کنند یا در مورد انها نظر دهند و به اشتراک بگذارند، بسیار مهم است. و این کار برای اینکه بتوانید دنبال کنندگان خود را به مشتریان تبدیل کنید، بسیار مهم است.

سعی کنید پرسونای مخاطبان/خریداران را ایجاد کنید. تمام اینها به شما کمک می کند تا بعنوان یک بازاریاب واقعی با خواسته ها و نیازهای واقعی طرفداران، دنبال کنندگان و مشتریان بلقوه خود آشنا شوید و به آنها بیندیشید.

چگونه داده های دنیای واقعی را برای بازاریابی شبکه های اجتماعی جمع آوری کنید؟

تجزیه و تحلیل رسانه های دیجیتال می تواند اطلاعات ارزشمندی در مورد اینکه طرفداران شما در کجا هستند؟ کجا زندگی می کنند؟ با چه زبانی صحبت می کنند؟ و با برند شما در شبکه اجتماعی چگونه تعامل برقرار میکنند؟ را در اختیار شما قرار می دهند. این اطلاعات به شما کمک میکند استراتژی خود را اصلاح کرده و تبلیغات اجتماعی خود را بهتر هدف گذاری کنید.

استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی

برنامه ریزی و انتشار بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی برای مشاغل کوچک، معمولاً با حضور مداوم در رسانه های اجتماعی آغاز می شود. نزدیک به سه میلیارد نفر از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. با حضور در پلتفرم های رسانه های اجتماعی ، به برند خود فرصتی می دهید تا توسط مشتریان آینده خود شناسایی شوید.

انتشار محتوا در شبکه های اجتماعی، به آسانی به اشتراک گذاشتن یک پست در وبلاگ، یک تصویر و یا یک فیلم در شبکه های اجتماعی خودتان است. اما با این تفاوت که شما به جای ایجاد و انتشار محتوا بصورت خود جوش و یکباره، مطالب خود را از قبل برنامه ریزی کرده اید. باید مطالب بسیار خوبی را که مخاطب شما دوست دارد در زمانبندی و تناوب مناسب منتشر کنید.

تحلیل و بررسی رقبا در بازاریابی شبکه های اجتماعی

قبل از شروع به تولید محتوا برای بازاریابی رسانه های اجتماعی خود، باید رقبای خود را کامل بررسی کنید و شناخت کافی از آنها داشته باشید.

گرچه برخی از برندهای معروف ممکن است بخواهند با ابزارهای دقیق رقبای خود را عمیق تر بشناسند، اما میتوانید با یک بررسی نسبتا ساده درباره حضور رقبا در شبکه های اجتماعی، اطلاعات مفیدی را بدست آورید.

با نگاهی به صفحه های شبکه های اجتماعی رقبای خود، می توانید، استراتژی تبلیغاتی در رسانه های دیجیتال خود را سازماندهی کنید.

هدف اینجا کپی کردن یا سرقت ایده های رقبایتان نیست. در عوض می توانید تعیین کنید چه چیزی برای کسب و کا رانها مناسب است و نتیجه گیری کنید چه کمپین هایی را با توجه به کسب و کارتان انجام دهید و بهترین راه حل را انتخاب کنید.

تحلیل بازاریابی شبکه های اجتماعی

در طول راه، خواه وقتی در حال انتشار محتوا، یا در شبکه های اجتماعی خود مشغول به کار هستید، می خواهید بدانید فعالیت شبکه های اجتماعی شما چگونه انجام میشود؟ آیا نسبت به ماه گدشته در شبکه های اجتماعی خود افراد بیشتری را جدب کرده اید؟ چه تعدادی از افراد پست های شما را به اشتراک گذاشته و انها را به دوستان خود معرفی کرده اند؟ چنئ نفر از هشتگ نام تجاری شما در پست های شبکه های اجتماعی خود استفاده کرده؟

بیشتر پلتفرم های شبکه های اجتماعی در سطح وسیعی این تحلیل ها را ارائه می دهند. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد تجزیه و تحلیل های عمیق تر یا به راحتی مقایسه در میان پلتفرم های رسانه های اجتماعی ، می توانید از طیف گسترده ای از ابزارهای تحلیلی رسانه های اجتماعی موجود مانند Buffer Analyze استفاده کنید.

این روزها شبکه های اجتماعی جز جدایی ناپذیر از زندگی مردم شده اند، اکثر افراد روزانه بیشتر وقت خود را صرف شبکه های اجتماعی میکنند و باتوجه به این حجم گسترده از مخاطبان به سادگی می توان برای تبلیغ کسب و کار اینترنتی خود از این ابزارهای رایگان و سرگرم کننده استفاده کرد و با ایجاد یک استراتژی دقیق و هدف گذاری و ایجاد محتوای جذاب، تجارت خود را به میلیون ها کاربر معرفی کنید.