تجارت آنلاین چیست ؟
01
ژوئن

تجارت آنلاین چیست ؟

تجارت آنلاین چیست ؟ تجارت آنلاین عمدتا یک تجارت الکترونیکی است که از طریق اینترنت اداره می شود یعنی تمام فعالیت های تجاری از جمله خرید و فروش محصولات ، خدمات از طریق اینترنت انجام می شود. در هر زمان می توانید تجارت اینترنتی خود را در هر حرفه مورد نظر خود شروع کنید. اگر بخواهیم بگوییم تجارت آنلاین چیست ؟ می توان گفت هر گونه تجارتی که به صورت اینترنتی و در بستر وب انجام شود را می توان تجارت آنلاین و یا اینترنتی نامید. اگر برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود به مشاوره نیاز داشتید با مسترمارکتینگ تماس بگیرید.

برای شروع فقط باید یک رویکرد استراتژیک داشته باشید.

تجارت آنلاین چیست ؟

اگر بخواهید بدانید که تجارت آنلاین چیست باید بگوییم که “تجارت آنلاین” کاری است که کاملاً آنلاین انجام می شود. کالاها یا خدمات به بازار عرضه شده ، مشاهده می شوند ، خریداری می شوند و پس از ثبت سفارش و پرداخت هزینه ، تحویل پس از آن سازماندهی می شود. کسب و کار غیر حضوری یعنی فروش محصولات خود به صورت آنلاین از طریق وب سایت و رسانه های اجتماعی. فرقی نمی کند شما کالا عرضه کنید و یا خدمات ارائه دهید، به طور کلی هر کاری که در بستر وب انجام دهید و از آن درآمد داشته باشید ، تجارت آنلاین است.

شما هنگام فروش آنلاین ارتباط مستقیمی با مشتریان خود دارید.

اصطلاح تجارت آنلاین یا تجارت الکترونیکی ممکن است برای بسیاری از ما آشنا باشد. با این حال ، مطمئناً ما همه چیز را که در پشت این فعالیت است ، نمی دانیم. به طور کلی ، تجارت الکترونیکی عبارت است از خرید و فروش محصولات یا خدمات از طریق اینترنت و شبکه های رایانه ای. علاوه بر این ، کارهایی مانند بازاریابی ، محتوا و اطلاعات در شبکه را شامل می شود. همه اینها بیانگر انقلابی در نحوه برقراری ارتباط شرکتها و انجام فعالیتهای تجاری آنها است.

تجارت آنلاین چیست؟
تجارت آنلاین چیست؟

تجارت آنلاین

اغلب مشاغل هرگز محصول را لمس نمی کنند و نمی بینند همانطور که توسط سازنده یا عمده فروش آن تهیه و ارسال می شود. این به عنوان “حمل و نقل قطره” شناخته می شود و تجارت معمولاً به عنوان “Afilliate” انجام می شود و حتی خودتان نیازی به خرید سهام ندارید. عمده فروش با نامگذاری شما به عنوان تأمین کننده ، برای مشتری ارسال می کند. در این نوع روش ، فرد به واسطه کسب و کاری که در اینترنت راه اندازی کرده است محصولات دیگران را می فروشد. با این شیوه از کار می تواند به سرمایه بسیار کم به انبوهی از کالا دسترسی داشته باشد. درست است که در این روش سود حاصله تقسیم می شود ، اما با افزایش فروش سود فروشنده به مراتب افزایش چشمگیری پیدا می کند.

ما باید رشدی را که اینترنت و این سبک از زندگی را که در حال حاضر مردم تجربه می کنند را در نظر بگیریم. مردم به طور فزاینده به این روش خرید محصولات و خدمات اعتماد می کنند. علاوه بر این ، فرمول های خرید ایجاد شده اند که باعث ایجاد اعتماد در بین کاربران می شود. به همین دلیل ، شرکتهایی که تمایلی به تجارت آنلاین و الکترونیکی ندارند ممکن است احتمال عقب ماندن از رقبا را متحمل شوند.

مزایای تجارت آنلاین


تا زمانی که در دنیای کنونی زندگی نکرده باشید ، نمی دانید مزایای تجارت آنلاین چیست. اما اگر این دنیا را تجربه کرده باشید دیده اید که استفاده از تجارت اینترنتی تقریبا آسان و کارآمد است. همه چیز به سوی آنلاین شدن پیش می رود. اما این یک چشم انداز سطح بالا است. نحوه کار ، مزایای آن و نحوه تجارت آنلاین بسیار سودمند است و بسیاری از افراد و کسب و کارها به سوی آن متمایل شده اند. هر کسی که به این بازار وارد نشده باشد محکوم به شکست است.

یا تا الان شکست خورده است یا به زودی از دور رقابت حذف خواهد شد.

تجارت الکترونیکی


تجارت الکترونیکی یا e-commerce (که بعضاً به عنوان تجارت آنلاین نوشته می شود) یک مدل کسب و کار است که به شرکت ها و افراد امکان می دهد چیزهایی را از طریق اینترنت خریداری و بفروشند. تجارت الکترونیکی در هر چهار بخش عمده بازار زیر فعالیت می کند:

 • کسب و کار به کسب و کار
 • تجارت به مصرف کننده
 • مصرف کننده به مصرف کننده
 • مصرف کننده به تجارت

تجارت الکترونیکی را که می توان از طریق رایانه ، تبلت یا تلفن های هوشمند انجام داد ، مانند نسخه دیجیتالی از کسب و کارهای سنتی است. تقریباً همه محصولات و خدمات قابل تصور از طریق معاملات تجارت الکترونیکی از جمله کتاب ، موسیقی ، بلیط هواپیما و خدمات مالی مانند سرمایه گذاری سهام و بانکداری آنلاین در دسترس است.

کاربرد تجارت الکترونیکی

تجارت الکترونیکی با ارائه کانالهای توزیع ارزانتر و کارآمدتر برای محصولات یا خدمات خود به مشاغل کمک کرده تا حضور گسترده تری در بازار ایجاد کنند. به عنوان مثال ، خرده فروش بزرگ Target خود را با یک فروشگاه آنلاین تکمیل کرده است که به مشتریان امکان می دهد از لباس تا قهوه ساز تا خمیر دندان گرفته تا اکشن فیگور و یا هر چیز دیگری را خرید کنند.

رشد تجارت اینترنتی

با افزایش پیشرفت های تکنولوژیکی و افزایش نفوذ اینترنت مشاغل آنلاین از حدود چند سال پیش حرکت بسیار سریعی پیدا کرده اند. بسیاری از افرادی که کسب و کار سنتی داشتند به این فکر افتادند که تجارت آنلاین چیست و برای تحقق آن اقداماتی را انجام دادند. حتی مشاغل سنتی که فقط حضور جسمی داشتند ، امروزه حضور چشمگیر خود را بصورت آنلاین انجام داده اند زیرا بخش عمده فروش امروز به صورت آنلاین اتفاق می افتد.

راه اندازی یک فروشگاه آنلاین با فروش انواع محصولات با استفاده از این روش بسیار آسان است.

تجارت آنلاین
تجارت آنلاین چیست ؟

راه اندازی تجارت اینترنتی

اگر شما هم به فکر راه اندازی تجارت اینترنتی افتاده اید و فکر می کنید که تجارت آنلاین چیست و چه مزایایی برای شما دارد ، باید بدانید که ایجاد این مشاغل بسیار آسان است و معمولاً از طریق رایانه خانگی ، رایانه لوحی یا حتی فقط یک تلفن هوشمند اداره می شود. کسب و کار اینترنتی شغلی است که کل یا بخشی از فعالیت های خود را انجام می دهد و از فروش مجازی درآمد ایجاد می کند. تجارت ، تبادل محصولات و خدمات بین مشاغل ، گروه ها و افراد را تشکیل می دهد و می توان از آن به عنوان یکی از فعالیتهای اساسی هر مشاغل یاد کرد.

فعالیت تجاری می تواند از طریق موارد زیر انجام شود:

 • اینترنت
 • فروش
 • تبلیغات

یک وب سایت برای یک تجارت آنلاین ضروری است. وب سایت به عنوان نقطه تعامل مشتری و تجارت عمل می کند.

برخی از ابزارهای یک تجارت غیر حضوری که به حداکثر رساندن درآمد کمک می کند عبارتند از:

 • سئو
 • بازاریابی محتوا
 • بازاریابی رسانه های اجتماعی
 • تبلیغات پرداخت شده
 • و غیره

انواع تجارت آنلاین

انواع مختلفی از مدلهای کسب و کار آنلاین وجود دارد که عمدتا مورد توجه قرار می گیرند:

 • فروش محصول
 • ارائه خدمات
 • آموزش
 • درآمد تبلیغات
 • جمع آوری داده ها

تجارت اینترنتی هنگامی که کل کارفرمایان و کارمندان در راستای ارائه محصول و خدمات از بستر آنلاین به مصرف کننده یا مشتری کار می کنند ، آن روند به عنوان تجارت آنلاین خوانده می شود. تجارت اینترنتی که به آن تجارت الکترونیکی نیز گفته می شود. هر نوع فعالیت تجاری است که بصورت آنلاین (از طریق اینترنت) اتفاق می افتد. در حقیقت کل فعالیت یا بخشی از تجارت به صورت آنلاین خواهد بود.

یک صاحب مشاغل که تمام فعالیتهای خود را با استفاده از اینترنت انجام می دهد ، مشاغل آنلاین را اداره می کند. اجرای یک کسب و کار آنلاین می تواند شامل خرید و فروش آنلاین و ارائه خدمات آنلاین باشد. انواع مختلفی از مشاغل را می توان به صورت آنلاین و در بسیاری از صنایع مختلف یافت.