20
آوریل

کسب و کار اینترنتی چیست؟

واژه کسب و کار اینترنتی یا تجارت الکترونیکی یک واژه گسترده است که می توانیم آن را تجارت آنلاین نیز بنامیم
بطور کلی یک تجارت آنلاین، شغلی است که ماهیت فیزیکی ندارد و تمام خدمات آن در فضای اینترنت انجام میشوند
مشاغل اینترنتی عمدتا از طریق اینترنت فعالیت می کنند. کسب و کار اینترنتی نیازی به کارخانه های تولیدی ، دفاتر و فروشگاه ندارد . همه چیز از ابتدا تا انتهای روند روی رایانه ها و بستر اینترنت انجام میشوند.

تجارت الکترونیکی

در اینجا مهم ترین بخش بازار اینترنت است. به عنوان مثال مشاغلی که از طریق eBay فعالیت میکنند و محصولات خود را به فروش میرسانند تمام فعالیت های آنها در فضای اینترنت انجام میشود. یک تجارت اینترنتی میتواند ترکیبی از اینترنت و مشاغل سنتی باشد.

نکته دیگری که در کسب و کار اینترنتی باید بدانید این است که تنها داشتن یک وبسایت برای موفقیت کافی نیست و به معنای داشتن یک تجارت الکترونیک نیست.

اگر می خواهید یک تجارت انلاین موفق داشته باشید باید فرآیند کسب و کار خود را به وبسایت خود اضافه کنید. این به آن معناست که باید در وبسایت خود چیزی برای فروش داشته باشید و بتوانید یک وبسایت فروشگاهی مناسب را اداره کنید.

تیم مسترمارکتینگ سعی دارد در این مقاله تمام نکات مربوط به کسب و کار اینترنتی را ارائه دهد. پس با ما همراه باشید.

مزایای کسب و کار اینترنتی چیست؟

در اینجا می خواهم برخی از مزایای مشاغل اینترنتی را برای کارآفرینان توضیح دهیم:

راه اندازی آسان:
کسب و کار آنلاین ساده ترین راه برای شروع کار خودتان است. این یکی از بزرگترین مزایای مشاغل اینترنتی است. شما می توانید در کمتر از یک هفته چنین کاری را شروع کنید. همچنین می توانید سرگرمی خود را به یک تجارت اینترنتی بسیار سود آور تبدیل کنید

برای شروع کار نیاز به سرمایه گذاری مالی بزرگ نیست:
برای شروع راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی به غیر از هزینه نام دامنه و هاست، هزینه های چندانی نخواهید داشت و در اصل تجارت الکترونیک رایگان است و به تخصص شما بستگی دارد. توجه داشته باشید که این تنها برای شروع کار است تا با فناوری موجود بتوانید ساختاری ایجاد کنید. اما منابع مالی مورد نیاز به شغل شما بستگی دارد. با توجه به تمام این موارد بازهم تجارت الکترونیکی نسبت به سایر مشاغل ارزان تر است.

برای شروع یک تجارت اینترنتی لازم نیست محصولی داشته باشید:
بله درست است ،برای شروع در این نوع مشاغل نیاز به محصول ندارید. شما می توانید محصولات سایر مشاغل اینترنتی را بفروشید یا می توانید و بصورت واسطه ای عمل کنید و همچنین میتوانید در سایت خود تبلیغات انجام دهید.

جهانی شدن تجارت شما:
بله ، وقتی در فضای اینترنت کار می کنید ، می توانید در هر کشور دنیا تجارت کنید. یکی از بزرگترین مزایای تجارت اینترنتی بازار جهانی است که به آن دسترسی خواهید داشت.

چه دانشی برای ایجاد یک تجارت الکترونیکی نیاز دارید؟

باید توجه داشته باشید، که یک تجارت آنلاین بعنوان یک سرمایه گذاری، به برخی از اطلاعات و دانش از طرف شما بستگی دارد. در این جا به سه نوع از این دانش ها که برای شروع یک کسب و کار اینترنتی نیاز دارید اشاره خواهیم کرد:

فناوری و تکنولوژی: به منظورایجاد یک شغل اینترنتی ، دانش فن آوری مهمترین دانش مورد نیاز شماست. شما نیاز به ایجاد و نگهداری یک وب سایت ، استفاده از ابزارهای مختلف آنلاین و پلتفرم های وب دارید

بازاریابی اینترنتی: بازاریابی برای مشاغل اینترنتی کاملاً متفاوت از بازاریابی سنتی برای مشاغل آفلاین است. برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی باید مفاهیم بازاریابی اینترنتی را فرا بگیرید.

دانش مربوط به تجارت شما: همانند همه مشاغل ، مشاغل اینترنتی نیز به نوعی دانش نیاز دارند که به نوع مشاغلی که شما در بازار انجام خواهید داد بستگی دارد.

تفکر درباره سیستم تجارت الکترونیکی: این دانش مهمی است زیرا شما باید کل سیستم تجارت اینترنتی خود را که از عناصر مختلف تجاری تشکیل شده است ، درک کنید

مزایای کسب و کار اینترنتی

چهار کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

دراپ شیپینگ drop shipping

ایده اصلی در زمینه تجارت دراپ شیپینگ این است که شما بعنوان یک خرده فروش و صاحب یک وبسایت کوچک، مجبور نیستید که محصولات زیاد یک انبار یا فروشگاه بزرگ برای محصولات خود داشته باشید. به این صورت است که بعد از ثبت سفارش و خرید، تمام اطلاعات محصول به تولید کننده اصلی و یا یک عمده فروش ارسال و سپس تامین کننده اصلی کالای مورد نظر را به طور مستقیم برای مشتری ارسال میکند.

بازاریابی وابسته یا پورسانتی affiliate marketing

بازاریابی وابسته تا حدودی شبیه دراپ شیپینگ است با این تفاوت که که در بازاریابی وابسته شما محصولاتی که برای فروش در وبسایت فروشگاهی خود معرفی میکنید، با یک لینک به وبسایت و فروشگاه اصلی ان ارجاع داده میشود و بعد از ثبت سفارش و خرید آن محصول به شما کمیسیون پرداخت میشود. که این کار ریسک کمتری برای شما دارد و در واقع هیچ سرمایه گذاری از طرف شما انجام نمیشود. مانند سایت آمازون که یک وبسایت در زمینه بازاریابی وابسته معروف در کل دنیاست.

وبلاگ نویسی Blogging

اگر متخصص و علاقمند به موضوعی هستید، آماده اید تا با وبلاگ نویسی درآمد کسب کنید. با خدماتی مانند www.blogger.com میتوانید وبلاگ خود را بصورت کاملا رایگان راه اندازی کنید. شاید فکر کنید که وبلاگ نویسی فقط نوشتن متن است، اما اینها در واقع برای شروع وبلاگ نویسی است شما میتوانید فیلم عکس و لینک به سایت های دیگر داشته باشید و حتی اخبار و گزارش های روز را در وبلاگ خود درج کنید.

ویدیو آنلاین Online video

می توانید با دسترسی به سایت یوتیوب کسب درآمد آنلاین داشته باشید. شما میتوانید با تولید یک ویدیو و به اشتراک گذاشتن ان باعث شوید هزاران نفر ویدیوی شما را مشاهده کنند. شما با اشتراک گذشتن چند فیلم بطور منظم یک استراتژی با ثباتی را دنبال میکنید. و شما ویدیوهایی تولید میکنید که مردم دوست دارند تماشا کنند.

کسب و کار اینترنتی با موبایل

کسب و ار اینترنتی با موبایل

کسب و کار اینترنتی با اینستاگرام

اپلیکیشن اینستاگرام با بیش از 200 میلیون کاربر یکی از پر طرفدار ترین نرم افزارها در سراسر جهان است که تمام برنامه بازاریابی و تبلیغات فیسبوک به این شرکت واگذار شد. شما با داشتن یک اکانت و پیج اینستاگرام و دنبال کنندگان زیاد محصولات و خدمات خود را در معرض نمایش قرار دهید و کسب درآمد کنید. که با یک برنامه ریزی ساده میتوانید از این طریق کسب درامد کنید.

کسب و کار اینترنتی با تلگرام

نرم افزار تلگرام هم یک اپلیکیشن پر طرفدار در بین ایرانیان است. اپیکیشن تلگرام که قابل نصب بر روی گوشی های هوشمند است یک قابلیت مناسب و بسیار خوب برای کسب درآمد می باشد. شما با ایجاد یک کانال یا گروه تلگرامی میتوانید محصولات و خدمات خود را به اشتراک گداشته و آنها را بفروش برسانید.

تجارت الکترونیکی با اپلیکیشنهای موبایل

این روزها، اکثر افراد جامعه دارای گوشی های هوشمند هستند و طرز استفاده از ان را می دانند. شما می توانید با طراحی یک اپلیکیشن که نیازمند تخصص در این زمینه است و با تبلیغات و بازاریابی مناسب تجارت الکترونیکی خود را راه اندازی کنید. آمارهای موجود در رابطه با تجارت الکترونیکی به اندازه ای شگفت اور است که شما میتوانید با استفاده از ان کسب و کار خود را متحول کنید.

اصلاحات مورد نیاز در تجارت الکترونیکی

  • سیستم ها

سیستم های تجارت الکترونیکی
سیستم های نرم افزاری
سیستم های داخلی
سیستم های خارجی

  • محتوا

وبلاگ Blog
گرافیک Graphics
دوره های آموزش آنلاین E-courses
مجله های الکترونیکی Ezine
مقالات Articles
خبرها Free reports محصولات به عنوان کتاب الکترونیکی ، نرم افزاری ، صوتی ، تصویری و عضویت در سایتها

  • امور مالی

بودجه Budget
مالیات Taxes
پرداخت هزینه بازاریاب ها Payment of affiliate marketers
بیمه Insurance

  • تحلیل بازار

نظرسنجی آنلاین
تحیلیل کلمات کلیدی

همانطور که می بینید این تنها بخش کوچکی از اصطلاحات مورد استفاده در دنیای مشاغل اینترنتی است. همچنین شما برای راه اندازی کسب و کا ر اینترنتی خود باید از امروز شروع کنید و از همه این موارد آگاهی داشته باشید و آنها را یاد بگیرید و درک کنید.