عناصر اصلی یک وب سایت موثر
21
آگوست

عناصر اصلی یک وب سایت موثر برای تجارت آنلاین

اگر سایتی در حال حاضر دارید ، یا قصد دارید در آینده نزدیک یکی از آنها را توسعه دهید ، درک ویژگی هایی که می تواند اثر سرمایه گذاری آنلاین شما را ایجاد یا خراب کند ، مهم است. یک سایت غیر جذاب یا ضعیف ساخته شده بیشتر از این که به شما کمک کند ، صدمه ای به تجارت شما می زند. یک وب سایت باید ویژگی های مناسبی داشته باشد تا بتواند در تجارت آنلاین شما موثر واقع شود. ویژگی های و عناصر اصلی یک وب سایت موثر برای تجارت آنلاین چه مواردی باید رعایت شود تا سایت ما برای تجارت و کسب و کار مناسب باشد؟ در این مقاله ، ما به پنج مؤلفه کلی که در موفقیت یک وب سایت دخیل هستند ، نگاه می کنیم.

با مسترمارکتینگ همراه باشید.

عناصر اصلی یک وب سایت موثر

 • ظاهر
 • محتوا
 • عملکرد
 • قابلیت استفاده وب سایت
 • بهینه سازی موتور جستجو

مؤثرترین وب سایت بهترین عملکرد را در بین همه این عناصر منعکس می کند.

عناصر اصلی یک وب سایت موثر برای تجارت آنلاین
عناصر اصلی یک وب سایت موثر برای تجارت آنلاین

ظاهر

یک سایت باید ظاهری جذاب و حرفه ای باشد.

به یاد داشته باشید ، این سایت شما است که محصولات و خدمات شما را منعکس می کند. وب سایت شما ممکن است اولین و تنها تأثیر در برابر مشتری بالقوه شرکت شما باشد.

یک سایت جذاب به مراتب بیشتر احساس مثبت ایجاد می کند و بازدید کنندگان را به محض ورود ، در سایت شما نگه می دارد. از آنجا که مشاغل بزرگ و کوچک همچنان به گسترش وب ادامه می دهند ، چالش شما جلب و نگه داشتن توجه کاربران است. ایده هایی مانند این همان چیزی است که متخصصان روابط عمومی برای موفقیت در کسب و کارشان به آن توجه می کنند.

محتوا

در کنار سبک ، سایت شما باید دارای محتوای مناسب باشد. به یاد داشته باشید که مخاطبان شما به دنبال اطلاعاتی هستند که به آنها در تصمیم گیری کمک می کند ، بنابراین باید آموزنده و مرتبط باشد. از این فرصت برای افزایش اعتماد بازدید کنندگان به دانش و شایستگی شرکت خود استفاده کنید. گرافیک های فلش و انیمیشن بسیار وسوسه انگیز هستند و می توانند تأثیر بسیار مثبتی بر تجربه کاربر بگذارند. کافی است از آنها به طور مناسب در متن و محتوای خود استفاده کنید.

عملکرد

هر مؤلفه سایت شما باید به سرعت و به درستی کار کند.

اجزای شکسته یا ضعیف ساخته شده فقط بازدید کنندگان خود را ناامید و سرخورده از شرکت شما می کند. همه چیز باید همانطور که انتظار می رود کار کند ، از جمله لینک های ارتباطی ، فرم های تماس ، جستجوی سایت ، ثبت نام رویدادها و غیره.

به یاد داشته باشید بازخوردی که وب سایت شما دریافت خواهد کرد را آنالیز کنید. آمار و ارقام خود را دوباره بررسی کنید ، زیرا نمی دانید فردا چه کسی از شما سخن می گوید. همچنین نمی خواهید بخاطر اصطلاحات ، دستورات نادرست و نگارشی نادرست یا خطاهای غلط ، شناخته شوید یا به خاطر سپرده شوید. اشتباهات املایی و دستور زبان بد در وب سایت غیرقابل پشم پوشی است همانطور که در سایر ساختار شرکت اشتباهی وجود ندارد.

قابلیت استفاده

یک مؤلفه مهم اما بسیار غافل از یک وب سایت موفق میزان قابلیت استفاده آن است. خواندن ، پیمایش و درک سایت شما باید آسان باشد. برخی از عناصر قابل استفاده کلیدی عبارتند از:

 • سادگی
 • صفحات سریع بارگیری شود
 • پیمایش حداقل
 • طرح مداوم
 • ناوبری برجسته ، منطقی
 • متن پیوند توصیفی
 • سازگاری بین پلت فرم / مرورگر
 • وضوح صفحه

موتور جستجو بهینه سازی شده (SEO)

صدها قانون و دستورالعمل برای بهینه سازی موتورهای جستجو موثر وجود دارد ، و این مطلب جایی برای پوشش همه آنها نیست. اما به صورت ساده و مختصر باید بگوییم کل فرآیند بهینه سازی سایت منجر به دیده شدن وب سایت شما در لیست نتایج جستجوی گوگل خواهد شد. این امر باعث افزایش مخاطبین و مشتریان شما خواهد شد. هرچه شما در این کار موفق تر عمل کنید رتبه بهتری در نتایج سرپ خواهید داشت. به خاطر داشته باشید هرچه سایت شما در موقعیت بالاتری از لیست قرار بگیرد، ورودی بیشتری را گوگل نیز خواهید داشت.

مطالب زیادی در مورد بهینه سازی موتور جستجو نوشته شده است و دامنه آن برای پوشش در اینجا بسیار گسترده است. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد این موضوع مهم را در صفحات بهینه سازی موتور جستجو پیدا کنید.