تعریف مدل های تجاری مبتنی اینترنت
31
مه

تعریف مدل های تجاری مبتنی بر اینترنت

در این مقاله قصد داریم انواع مدل های تجاری را بیان کرده و تعریف مدل های تجاری مبتنی بر اینترنت را شرح دهیم. در این مقاله مدل های بازرگان و کارگزاری ، مدل جامعه ، مدلهای Infomediary و Affiliate ، مدل تبلیغاتی ، مدل مستقیم تولید کننده ، مدل های اشتراکی و سودمند را توضیح خواهیم داد. برای دانستن کارآیی هر کدام از این مدل ها در تجارت مبتنی بر اینترنت با مسترمارکتینگ همراه باشید.

در ادامه با ما همراه باشید.

تعریف مدل های تجاری مبتنی بر اینترنت

مدل های کسب و کار اینترنتی به عنوان مصرف کننده به مصرف کننده ، مشاغل به تجارت و اخیراً مصرف کننده به مصرف کننده نیز طبقه بندی می شوند. مدلهای کسب و کار به مصرف کننده و تجارت به تجارت معمولاً کالاها و خدمات را می فروشند و یا اطلاعاتی را ارائه می دهند که به منظور کمک به بازدید کنندگان در تصمیم گیری های خرید است.

مدل های مصرف کننده به مصرف کننده شامل اطلاعات مصرف کننده به مصرف کننده یا تبادل محصول است.

تعریف مدل های تجاری مبتنی بر اینترنت
تعریف مدل های تجاری مبتنی بر اینترنت

در ادامه به انواع مدل های تجاری مبتنی بر اینترنت می پردازیم.

مدل های بازرگان و کارگزاری

مدل های کسب و کار به مصرف کننده و مشاغل به تجارت محصولات و خدمات را از طریق وب سایت ها به فروش می رسانند.

دو نوع اساسی وجود دارد :

  • مدل تجاری
  • مدل کارگزاری

مدل های بازرگان ، مانند Macys.com :

فروشگاه های اینترنتی را در اینترنت کار می کنند که تجربه خرید مشابه خرید کاتالوگ را ارائه می دهند.

مدل های کارگزاری ، مانند eBay :

خریداران و فروشندگان را در یک بازار پیشنهادی و سؤال جمع می کند.

مدل جامعه

الگوی جامعه می تواند از طریق مصرف کننده یا مصرف کننده از تجارت باشد ، اما به عنوان یک الگوی کسب و کار از مصرف کننده به مصرف کننده پذیرفته شده است. به عنوان نمونه می توان به بررسی مصرف کننده محصولات و خدمات در وب سایت هایی مانند لیست Angie ، شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و توییتر و سایت های محتوای ایجاد شده توسط کاربر مانند eHow و ویکی پدیا اشاره کرد. سایر مدلهای جامعه لیستهای بحث ساده و وبلاگهای مشارکت خواننده هستند. همه آنها مبتنی بر افرادی هستند که صحبت می کنند و اطلاعات و تجربیات را به اشتراک می گذارند ، نه اینکه شرکت ها به افراد تبلیغ کنند.

مدلهای Infomediary و Affiliate

Infomediaries به infomercial شباهت دار. زیرا اطلاعاتی را ارائه می دهد که به گونه ای ظریف برای فروش یک محصول یا خدمات طراحی شده است. سایت ، Edmunds.com نمونه ای از یک چنین سایتی است. برنامه های وابسته محصولات و خدماتی را ارائه می دهند که بازدید کنندگان وب سایت احتمالاً علاقه مند به خرید آن هستند. آمازون با کمک به وب سایت های شخصی برای پیوند با محصولات خاص آمازون ، یک برنامه وابسته گسترده تهیه کرده است. یک شرکت وابسته غالباً محصولات و پستهایی را که اطلاعات در سایت آمازون دارند توصیه یا بررسی می کند.

مدل تبلیغاتی

گوگل نمونه ای عالی از مدل تبلیغاتی است. این سایت برای هدایت تبلیغات به مصرف کنندگان هنگام مرور اینترنت استفاده می کند. مانند:

  • تبلیغات متنی پولی
  • مکان یابی جستجو
  • ردیابی کاربر

About.com تبلیغات متنی را ارائه می دهد که کلمات کلیدی را در مقاله ها و Yahoo! مرتبط می کند.

کاربران را برای نمایش بنرهای تبلیغاتی هدفمند دنبال می کند.

وب سایت تبلیغات طبقه بندی شده آنلاین ، لیست کریگ ، یک انجمن تبلیغاتی طبقه بندی شده ایجاد کرده است که در آن افراد تبلیغات و اعلامیه های فروش را ارسال می کنند.

مدل مستقیم تولید کننده

سیسکو ، تولید کننده قطعات الکترونیکی دیجیتال ، دارای یک فروشگاه آنلاین کالا است که نمونه ای از مدل مستقیم تولید کننده است. یک فرد یا مشاغل می توانند برای خرید سیستم ها و قطعات به طور مستقیم به وب سایت سیسکو مراجعه کنند ، که به سیسکو اجازه می دهد تا با نمایندگان فروش میدانی کمتری فعالیت کند. Dell Computer همچنین از این مدل تجاری استفاده می کند و به مصرف کننده امکان تنظیم رایانه خود را با توجه به نیازهای خود می دهد.

مدل های اشتراکی و سودمند

انتشاراتی مانند وال استریت ژورنال ، جمع کننده محتوا از قبیل تحقیقات HighBeam ، خدماتی مانند GoToMyPC و سایتهای مختلف اینترانت مانند Sharepoint و Salesforce.com که کاربران برای دسترسی به برنامه های نرم افزاری مبتنی بر وب هزینه ای پرداخت می کنند.

همه نمونه هایی از این موارد هستند اشتراک و مدل های ابزار.