26
سپتامبر

چگونه یک سایت بسازیم؟

آموزش ساده و کاربردی ساخت سایت

محتوا پنهان
3 وردپرس رو چجوری بسازیم؟

اگر شما هم دانش کافی برای ساخت یک وبسایت رو ندارید، پیشنهاد میکنم تا پایان این مقاله رو با ما همراه باشید.

ساخت یک وبسایت به روش‌های مختلف امکان پذیر است و هیچ محدودیتی برای ساخت یک سایت وجود ندارد! اما اینکه سایت مورد نظر شما قرار است چه کاری انجام دهد، اولین سوال برای شروع کار است.

به طور کلی با زبان‌های برنامه نویسی مختلف میتوان یک سایت به بهترین شکل ممکن ساخت! دقیقا همان چیزی که در ذهن شماست! اما این رو هم بدونید که هر سایتی بسته به ویژگی‌هایی که داره، ممکن است برخی از قابلیت‌های مورد نظر شمارو به صورت پیش‌فرض نداشته باشه و باید یا خودتون دست به کار شوید یا از برنامه نویسان متخصص کمک بگیرید!

کدام بستر برای شروع کار یک سایت مناسب است؟

قطعا و بدون شک، وردپرس!

وردپرس یکی از بسترهای بسیار مناسب برای ساخت یک وبسایت تمام عیار است! بله! تمام عیار یعنی شما حتی میتوانید با وردپرس یک سایت چندمنظوره و کاملا کاربردی بسازید!
در وردپرس با استفاده از پلاگین‌های مختلف میتوانید به راحتی آپشن‌های مناسبی به سایت خود اضافه کنید!

وردپرس رو چجوری بسازیم؟

وردپرس آماده است تا شما با چندتا کلیک ساده و چند مرحله نه چندان سخت، یک صفحه در فضای اینترنت برای خودتون یا کسب و کارتون راه اندازی کنید.
برای شروع کار به چند مرحله زیر توجه کنید:

۱- خرید دامنه یا دامین
۲- خرید هاست مناسب
۳- اتصال هاست و دامین به یکدیگر
۴- انجام تنظیمات مورد نیاز روی هاست
۵- نصب و راه‌اندازی وردپرس

۱- خرید دامنه یا دامین:

به زبان ساده، دامنه یا دامین همان آدرس یک وبسایت است که همواره وبسایت شما بر روی این آدرس قابل مشاهده خواهد بود. ضمنا توجه کنید که آدرس سایت یا همان دامنه سایت شما به صورت سالیانه نیاز به تمدید دارد و اگر بعد از تایم مقرر تمدید خودتون رو انجام ندهید، شخص دیگری میتواند آن دامنه را به نام خود مجدد خریداری کند.

۲- خرید هاست مناسب

اگر بازهم بخواهیم ساده صحبت کنیم، هاست فضایی است که تمام اطلاعات سایت شما بر روی آن ذخیره میشود! مثل یک فلش مموری یا هارد اکسترنال! اما با این تفاوت که شما همیشه به فلش مموری یا هارد خود دسترسی دارید اما هاست در اختیار شرکت‌های ارائه کننده خدمات هاستینگ میباشد و به شما به صورت سالیانه اجاره داده میشود.

۳- اتصال هاست و دامین به یکدیگر

پس از خرید هاست و دامنه، بایستی این دو را به یکدیگر از طریق DNS به هم متصل نمایید. کار خیلی سختی نیست!

۴- انجام تنظیمات مورد نیاز روی هاست

این مورد هم کار سختی نیست و میتونید به راحتی با سرچ کردن یا درخواست از پشتیبانی ارائه کننده هاستینگ و دامنه خود این مورد را هم با موفقیت پشت سر بگذارید.

۵- نصب و راه اندازی وردپرس

به آخرین مرحله رسیدیم!
در اینجا میتونید با استفاده از سایت اصلی وردپرس فارسی فایل آخرین نسخه از وردپرس را به رایگان دانلود و مطابق آموزش موجود، روی وبسایت خود نصب کنید و پس از آن سایت شما قابل بازدید است!