الکوریتم های اینستاگرام چیست؟
03
مه

الگوریتم های اینستاگرام چگونه کار میکند؟

الگوریتم های اینستاگرام موضوعی است که اگر شماهم جز آن دسته افرادی هستید که از شبکه اجتماعی اینستاگرام استفاده می کنید، باید با آن آشنایی داشته باشید.

در واقع اینستاگرام، این شبکه اجتماعی دوشت داشتنی، با میلیون ها کاربر، که روزانه با آن در تعامل هستند، همانند فیسبوک و توییتر هر کاربر یک حساب کاربری و یک پیج شخصی برای خود دارد. و که میتواند تمام لحظات خوش احساسات و عکس ها و تصاویر خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارد.

در واقعیت الگوریتم های ایسنتاگرام هر زمان که کاربران محتوا یا پستی را میبینند، فعال میشوند.

برای اینکه متوجه شوید پست هایی که به اشتراک میگذارید، پیج هایی که دنبال میکنید، محتواهایی که در صفحه اکسپور اینستاگرام میبینید، بر چه اساسی کار میکنند، باید بدانید که الگوریتم های اینستاگرام چگونه کار میکنند.

همچنین اینستاگرام پلتفرمی است که میتوان از آن به عنوان ابزاری قدرتمند برای اهداف و استراتژی های دیجیتال مارکتینگ، استفاده کرد.

برای آشنایی با همه نکات درباره دیجیتال مارکتینگ به مقاله دیجیتال مارکتینگ چیست؟ مراجعه کنید.

همچنین برای این که بتوانید بازخورد موثری از شبکه اجتماعی اینستاگرام داشته باشید می توانید یک استراتژی برای بازاریابی محتوای خود، تنظیم کنید.

تیم مسترمارکتینگ، در این مقاله سعی دارد همه چیزهایی را که باید در مورد چگونگی عملکرد الگوریتم اینستاگرام در سال 2020 بدانید ، و اینکه چگونه می توانید با آن کار کنید ، ارائه می دهد تا مطمئن شوید که پست های شما هرچه بیشتر دیده می شود.

الگوریتم های اینستاگرام در سال 2020

نحوه کار الگوریتم های اینستاگرام

با تغییراتی که در نحوه عملکرد الگوریت های ایسنتاگرام در سال 2020 ایجاد شده، شکی نیست که پست های اینستاگرام دیگر میزان بازخوردهایی را که قبلاً دریافت می کردند دریافت نمی کنند.

اکنون تخمین زده می شود که فقط 10٪ مخاطبان شما در واقع پست های شما را می بینند. که باعث میشود کاربران عادی شما از بین بروند.

حتی الگوریتم های اینستاگرام، استوری ها را هم با تعاملات زیادی ارزیابی میکند.

شما می توانید از طریق استوری های ایسنتاگرام هم با کاربرانتان تعامل برقرار کنید. چون الگوریتم های جدید اینستاگرام برای استوری پیشرفت چشمگیری داشته است، و می تواند بعنوان بخشی از استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی و ایسنتاگرام تبدیل شود.

اولین چیزی که شما بعد از باز کردن پلتفرم ایسنتاگرام با آن رو به رو میشوید صفحه فید می باشد.

می دانیم که الگوریتم های ایسنتاگرام، در درجه اول مبتنی بر تعامل با پست ها است. که شامل تعداد لایک ها. کامنت ها، بازدیدهای ویدیویی، ذخیره کردن، گزارش ها و ریپورت ها، دایرکت مسیج ها و هر نوع تعاملی که پست دریافت می کند، می باشد.

هنگامی که برای اولین بار شرکت اینستاگرام خبری را درباره الگوریتم های جدید خود منتشر کرد، بیان نمود که: ترتیب عکس ها و فیلم هایی که در صفحه فید شما ظاهر میشود، احتمالا برا اساس محتواهای مورد علاقه شما و تعاملی که با شخصی که پست را به اشتراک گذاشته، دارد.

نحوه عملکرد الگوریتم های اینستاگرام در صفحه فید Feed

صفحه فید، در شبکه های اجتماعی اینستاگرام اولین صفحه ای است که هنگام وارد شدن آن را میبینید. در این صفحه استوری و پست هایی که جدید هستند را می توانید ببینید.

طبق اعلام اینستاگرام ، عوامل دیگری وجود دارد که از الگوریتم اینستاگرام بر روی پست های فید تاثیر میگذارد:

  • علاقه
  • ارتباط
  • به موقع بودن
  • فرکانس Frequency
  • تعداد دنبال شوندگان
  • و نحوه استفاده

توجه داشته باشید که الگوریتم اینستاگرام دائماً در حال تغییر است.

تاثیر علاقه در الگوریتم های اینستاگرام

اگر کاربران در گذشته انواع خاصی از پست ها را دنبال می کردند، الگوریتم های اینستاگرام به احتمال زیاد، این نوع پست ها را که براساس علاقه کاربران هست، بیشتر نشان می دهند.

به عبارت دیگر، افرادی که با صفحه و پست های شما تعامل بیشتری دارند، احتمال اینکه پست ها و محتواهای شما را ببینند، بیشتر است. الگوریتم های اینستاگرام میخواهند آن چیزی که کاربر به دنبال آن است را نمایش دهند.

تاثیر ارتباط در الگوریتم های اینستاگرام

به طور فزاینده ای، اینستاگرام از مردم می خواهد، که وقت خود را بیشتر در این اپلیکیشن بگدارنند. چرا چون با یک نرم افزار معنادار مواجه هستیم و از آن لذت میبریم.

نه فقط به این دلیل که نمیتوانیم از اسکرول کردن این صفحات جلوگیری کنیم. بر این اساس است که، الگوریتم های اینستاگرام، پست ها و محتواهایی که کاربران با آنها در تعامل هستند را جمع آوری میکنند.

این بدان معنی است که، برای برندها و تولیدکنندگان توجه به ارتباطات و تعاملات یک نکته کلیدی می باشد.

تبادل پیامها، تگ کردن در زیر پست ها، کامنت گذاشتن، لایک کردن و اشتراک گذاشتن، یک ارتباط نزدیک می باشد.

تاثیر انتشار به موقع پست ها در الگوریتم های اینستاگرام

پست هایی که اخیرا در صفحه اینستاگرام خود منتشر میکنید. به احتمال زیاد به بالای صفحه فید اینستاگرام شما منتقل می شوند.

پس بسیار مهم است، که پست های خود را در زمانی به اشتراک بگذارید که کاربران زیادی در آن تایم آنلاین هستند. این کار باعث می شود که محتوای شمارا افراد بسیاری ببینند.

سایر فاکتورهایی که بر روی فید یک کاربر اینستاگرام تأثیر می گذارد عبارتند از:

Frequency: این الگوریتم ها بر اساس اخرین باری که وارد صفحه اینستاگرام خود شده اید، محبوب ترین و بهترین پست های اخیر را نمایش می دهند.
بنابراین کاربرانی که اینستاگرام را چک نمی کنند ، فقط در صورت کسب تعامل زیاد ، پست برند شما را مشاهده می کنند.

Following account: شخصی که هزارن صفحه را دنبال میکنندف احتمال اینکه همه پست های به اشتراک گذاشته شده را نمیبیند. اما اگر تعداد فالویینگ ها آن کم باشد میتواند تمام پست های به اشتراک گذاشته شده را در صفحه فید خود مشاهده کند.

تعملات در الگوریتم های اینستاگرام

چهار نکته برای کار با الگوریتم اینستاگرام

1- انتشار مداوم پست ها در اینستاگرام

برای اینکه بتوانید از الگوریتم اینستاگرام استفاده کنید و با آن درگیر شوید، ابتدا باید با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. و از آنجا که اندازه گیری و دستیابی به کمیت آسان تر از کیفیت است ، اولین کاری که میتوانید انجام دهید ساخت یک تقویم محتوای رسانه های اجتماعی است تا بتوانید با یک برنامه مشخص کار خود را پیش ببرید.

معنی سازگار و ثابت قدم بودن در اینستاگرام چیست؟ این واژه مختص برند شما می باشد. اگر تازه را شروع به کار در اینستاگرام کرده اید ،. در نظر بگیرید که چه چیزی برای تولید تیم شما آسانتر و پایدار تر است.

اگر شما به یکباره با حجم زیادی از استوری ها، پست ها، فیلم های IGTV، بصورت روزانه کاربران خود را جذب کنید، سطح انتظار خاصی را برای آنها ایجاد کرده اید.

آیا می توانید این کار را ادامه دهید؟ به مدت یک ماه ، یک سال یا برای همیشه؟

به طور کلی ، انتخاب تداوم و فرمت ارسال پست های هر برند، به منابع مورد نظر آن بستگی دارد. مهمترین چیز این است که روی ارسال مطالبی که در مورد آنها احساس خوبی دارید در یک برنامه قابل پیش بینی تمرکز کنید.

2- نگاهی دقیق به تجزیه و تحلیل حساب اینستاگرام خود

بهتر است به تجزیه و تحلیل اینستاگرام خود نگاهی دقیق بیندازید. یکی از بهترین راهها برای درک این بینش نه فقط برای احساسات مخاطبان شما از محتواهای شما، بلکه نحوه کار برند و کسب و کار شما از دید الگوریتم های اینستاگرام است.

کدام پست ها اهداف مخاطبان شما را براورده میکنند؟
آیا آنها فیلم یا عکس را بهتر می پسندند؟
چه مقدار از ترافیک شما از هشتگ ها تامین می شود؟
آیا می توانید تغییراتیرا در یک موضوع مشابه اعمال کنید؟

Analytics به شما می گوید که چه کاری را درست انجام داده اید ، اما این وظیفه شماست که بفهمید چگونه می توانید با آن موفقیت برسید.

3- ویرایش مجدد متن ها، استفاده مجدد و ارسال مجدد محتوای خوب

هنگامی که یک تقویم محتوایی ایجاد کرده و برای انتشار پست ها و محتواهای خود برنامه ریزی دقیقی را مشخص کرده اید و تجزیه و تحلیل از صفحات شما همان چیزی که انتطار دارید را ارائه می دهد و
همیشه برای تهیه و تولید محتوای کافی برای ادامه این روند، کا آسان و ساده ای نیست.

ویرایش و استفاده مجدد از بهترین مطالب شما دو مزیت دارد:
شما می دانید الگوریتم های اینستاگرام آن را دوست دارد و باعث صرفه جویی در وقت می شود.

در اینجا چند ایده ساده برای به حداکثر رساندن پست های تصویری شما آورده شده است:
یک ویدیو را به تکه ها یا عکسهایی بصورت گیف تبدیل کنید.
با مجموعه ای از عکس ها یک فیلم اسلایدی با یه موزیک مناسب بسازید.
تصاویر و عکسهایی را نرم افزار فتوشاپ اختصاصی کنید
تصاویری که بعنوان پست در صفحه منتشر کرده اید را استوری کنید.
نکته مهم اینجاست که تا حد امکان خلاق باشید.

به مخاطبان خود برا اساس UGC یا همان محتوای تولید شده توسط کاربر جایزه دهید

اصطلاح UGC یک اصطلاح گسترده است. اما آنچه در مورد محتوای تولید شده توسط کاربر مهم است، این است که ارسال پستهای معمولی بدون پاداش و جایزه از اشتیاق مخاطبان شما نسبت به نام تجاریتان در اینستاگرام کاسته می شود. اما اگر با کمی تشویق و جایزه، این شور و اشتیاق، مجددا شکل میگیرد.

این امر مزایای قابل توجهی برای شما از دید الگوریتمهای اینستاگرام داردهرچه مخاطبان شما با صفحه شما بیشتر ارتباط برقرار کنند. الگوریتم های اینستاگرام ارتباط نزدیکتری با حساب شما برقرار میکنند و باعث می شوند که پست های شما بیشتر دیده شود.

در اینجا یک ایده وجود دارد، که برای ایجاد اشتیاق و وفاداری مخاطبانتان نسبت به برند شما. به آنها تلقین کننید که ممکن است برنده آنها باشند. و این کار یاعث میشود که برند شما را تبلیغ کنید.

همانظور که همه ما درگیر این دنیای شگفت انگیز یعنی اینستاگرام هستیم. با تدوین و شناسایی الگوریتم های اینستاگرام و نحوه عملکرد آن میتوانید از این پلتفرم رایگان برای پیشرفت کسب و کار خود مخصوصا کسب و کار اینترنتی خود استفاده کنیم.

برای آشنایی بیشتر با نحوه عملکرد الگوریتم های اینستاگرام میتوانید به سایت زیر مراجعه کنید:

همه چیز درباره الگوریتم های اینستاگرام