ترس از کرونا
10
مارس

ترس از کرونا و وضعیت کسب و کارهای آنلاین

این روزها همه درگیر بیماری کرونا هستیم. چه آن هایی که بیمار شده اند و چه آن هایی که از ترس بیماری به راه های پیش گیری روی آورده اند. یکی از این راه ها ماندن در خانه است. ترس از کرونا باعث شده تا بسیاری از مردم شرایط عادی زندگی خود را تغییر بدهند و در خانه های خود بمانند و یا اینکه با احتیاط بیشتری در جامعه حضور داشته باشند. بعد از افزایش قیمت های چند ماه گذشته که بسیاری از کسب و کارها را با خود درگیر کرد، بیماری کرونا نیز بسیاری از کسب و کارهای سنتی را تحت تاثیر قرار داد.

در ادامه به تاثیر این ویروس بر وضعیت کسب و کارهای آنلاین می پردازیم.

آیا باید از کرونا بترسیم؟

متاسفانه باید بگوییم بله.

با اینکه این ویروس نرخ مرگ و میر پایینی دارد اما به دلیل شیوع خیلی سریع آن باعث شده است تا تعداد بیشتری از انسان ها به آن مبتلا شوند. به تبع این موضوع باعث افزایش فوتی ها خواهد شد که در مجموع آمار بسیار بالایی خواهد بود. در صورتی که کرونا کنترل نشود با توجه به نرخ بالای تعداد بیماران، تعداد فوتی ها نیز بسیار زیاد خواهد بود.

یکی از مواردی که باید به آن توجه شود، پیشگیری است.

ترس از کرونا ویروس

راه های پیشگیری

برای این منظور باید از روش هایی برای عدم تماس با ویروس و از بین بردن آن استفاده کنیم.

رعایت موارد زیر برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا موثر است:

  • شستشوی مرتب دست ها و صورت
  • کاهش تعاملات روزانه
  • کاهش تماس با سطوح و اجسام
  • استفاده از ابزار ایمنی
  • رعایت فاصله جانبی با افراد
  • دوری از حیوانات
  • بهداشت در تغذیه

تاثیر کرونا بر جامعه

شیوع کرونا ویروس ممکن است اولین باری باشد که بسیاری از مردم را متوجه سلامتی خود کرده و متعاقباً باعث شده تا این افراد برای زندگی خود بترسند. بسیاری از مردم اغلب با تهدیدات جدید و غیرقابل پیش بینی به فکر سلامتی خود می افتند. یکی از جدیدترین این تهدیدات ویروس کرونا است که باعث شده بسیاری از مردم از ازدحام در شهرها و مکان های شلوغ خودداری کنند. این امر باعث شده تا شاهد کاهش رفت و آمد مردم در داخل شهرها و به تبع آن در فروشگاه ها و کسب و کارهای سنتی باشیم.

ترس از کرونا

ترس از کرونا باعث شده است تا بسیاری از کسب و کارهای سنتی با کاهش فروش مواجه شوند. در بعضی از شهرها و صنف ها این کاهش فروش به حدی بوده است که بسیاری از این مشاغل امکان جبران آن را ندارند. برای بسیاری از کسبه، بازار شب عید از دست رفته است. بازاری که در برخی موارد تا 80 درصد سود سالیانه آنان را پوشش می داد. بسیاری از این افراد قادر به ادامه کار با شرایط فعلی نخواهند بود و در پی راهی دیگر برای راه اندازی کسب و کار با هزینه های کمتر و فروش بیشتر خواهند بود.

کسب و کارهای آنلاین

در چند ماه گذشته و با توجه به افزایش قیمت ها و کاهش قدرت خرید مردم، بسیاری از کسب و کارها با کاهش فروش مواجه شدند. کسب و کارهای آنلاین هم از این مسئله بی نصیب نمانند. اما این کاهش فروش به اندازه کسب و کارهای سنتی نبود. کسب و کارهای آنلاین به نسبت کسب و کارهای سنتی با کاهش فروش کمتری مواجه شدند و از طرفی با توجه به هزینه های کمتری که دارند، متحمل ضرر کمتری نیز شدند.

افزایش فروش

ترس از کرونا باعث شد تا بسیاری از مردم در خانه های خود بمانند. همین امر دلیلی بر افزایش هر چه بیشتر فروش فروشگاه های آنلاین شد. کسب و کارهای آنلاین در این چند روز گذشته با افزایش فروش خوبی مواجه شدند. در صورتی که بسیاری از کسب و کارهای سنتی با کاهش شدید فروش مواجه هستند، وضعیت فروشگاه های آنلاین بسیار بهتر شده است. تا جایی که از حجم بازارهای سنتی به شدت کاسته شده و به حجم بازارهای آنلاین افزوده شده است.

با ادامه پیدا کردن این وضعیت در هفته های پیش رو باعث فروش هرچه بیشتر این فروشگاه های آنلاین خواهد شد. از طرفی با خدمت رسانی مناسب و داشتن قیمت های رقابتی دلیلی خواهد شد تا بسیاری از مردم به این فروشگاه های آنلاین اعتماد بیشتری کنند و در آینده حجم بازار آنلاین ایران افزایش قابل توجه ای خواهد داشت.

طراحی فروشگاه آنلاین

مسترمارکتینگ با توجه به سابقه مناسبی که در طراحی سایت های فروشگاهی و کمک به کسب و کارهای آنلاین دارد، می تواند شما را در ساخت و پیشرفت کسب و کار آنلاین یاری کند. با توجه به مهاجرت کسب و کارهای سنتی و فرار از هزینه های ثابت و هنگفت به سوی کسب و کارهای آنلاین، شانس بیشتر برای کسانی وجود دارد که سرعت عمل زیادتری داشته باشند. از این رو ما با شما همراه خواهیم بود تا با هزینه های کمتر، درآمدهای بالاتری داشته باشید.

همکاران ما آماده ارائه مشاوره به شما عزیزان هستند.