اصطلاحات رایج دیجیتال مارکتینگ
06
مه

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ

محتوا پنهان

این لیست اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ ، یکی از جامع ترین لیست های بازاریابی دیجیتال است، که زبان، کلمات اختصاری و کامات کلیدی در دنیای وب است.

اگر تازه وارد صنعت دیجیتال مارکتینگ شده اید، ممکن است متوجه شوید که برخی از کلمات و اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ که برخی از بازاریابان از آنها استفاده می کنند، بسیار گیج کننده است.

و بعضی اوقات، شما متوجه صحبت های آنها نشوید، و وقتی که وارد این دنیای شگفت انگیز شده اید، باید با واژه ها و اصطلاحات آن آشنا شوید. آشنا شدن با اصطلاحات مهم دیجیتال مارکتینگ و الفبای آن شما را برای بهتر درک کردن موضوعات مهم در این حوزه، کمک میکند.

برای آشنایی با نکات مهم درباره دیجیتال مارکتینگ به مقاله دیجیتال مارکتینگ چیست؟ مراجعه کنید.

همچنین برای وارد شدن به دنیای دیجیتال مارکتینگ و راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی ، می توانید با یک سایت یا یک سایت فروشگاهی شروع کنید. که در این راه مستر مارکتینگ شما را برای طراحی سایت یاری میکند. برای آشنایی با طراحی سایت چند منظوره به لینک زیر مراجعه کنید. طراحی سایت چند منظوره.

تیم مسترمارکتینگ در این مقاله سعی کرده است اصطلاحات مهم دیجیتال مارکتینگ را به ترتیب حروف الفبای انگلیسی ارائه دهد. چون اکثر این واژه ها لاتین هستند، به همین دلیل ماهم اصطلاحات لاتین ان را برای شما ارائه کرده ایم.

این مقاله جامع ترین واژه نامه دیجیتال مارکتینگ است و میتواند راهنمای شما در حوزه بازاریابی دیجیتال باشد. پس با ما همراه شوید.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با علامت (#)

ریدایرکت301:

ریدایرکت 301 کاربران و بازدید کنندگان را بصورت دائمی از یک صفحه به صفحه دیگر منتقل میکند، که این تغییر مسیر تنها برای بازدید کنندگان نیست بلکه برای خزنده های موتورهای جستجو هم تغییر میکند و تمام اعتبار صفحه قدیمی به صصفحه جدید منتقل میشود.

ریدایرکت 302:

ریدایرکت 302، تقریبا شبیه ریدایرکت 301 می باشد با این تفاوت که بازدیدکنندگان و موتورهای جستجوی یک صفحه بطور موقت به آدرس صفحه دیگری منتقل میشود.

404 Error:

پیام خطایی که وقتی یک بازدید کننده تلاش می کند به صفحه وبی بروید که وجود ندارد ، ظاهر می شود.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف A

Ad Extensions (برنامه های اضافی تبلیغاتی گوگل ادورز):

اطلاعات اضافی که می توانند به تبلیغات Google AdWords اضافه شوند ، از جمله آنها میتواند، بررسی ، آدرس ، قیمت گذاری ، فراخوانی ، بارگیری برنامه ها ، برنامه های پیوند سایت ، و کلیک بر روی تماس باشد.

برنامه های قابل افزودن آگهی، به تبلیغ کنندگان کمک می کند تا تبلیغات موثرتر و آموزنده تری داشته باشند که امکانات بیشتری را در صفحه به دست می آورند ، که عموماً منجر به کلیک بیشتر از طریق نرخ تبدیل می شوند.

Ad Manager Account (مدیریت یک حساب تبلیغاتی):

یک حساب تبلیغاتی در فیس بوک که به شما امکان می دهد تبلیغات را در شبکه Facebook Ad اجرا کنید.

Ad Network (شبکه تبلیغاتی):

گروه بندی وب سایت ها یا برنامه های دیجیتال (مانند اپلیکیشنها) که در آن تبلیغات می توانند ظاهر شوند. به عنوان مثال ، گوگل دارای 2 شبکه تبلیغاتی است: شبکه جستجو ،تبلیغات متنی که در نتایج جستجو ظاهر می شوند. و شبکه نمایش، تبلیغات تصویری که در میلیون ها وب سایت که با همکاری کرده اند ظاهر می شود.

(Adwords (Google Adwords

Google Adwords یک برنامه متعلق به گوگل است که توسط تبلیغ کنندگان برای قرار دادن تبلیغات در صفحات نتایج جستجوی گوگل ، در یوتیوب و سایتهای شبکه تبلیغاتی گوگل استفاده می شود. بستر اصلی تبلیغات ppc است.

Alt Text (یا متن جایگزین):

Alt تصاویر یا متن جایگزین تصاویر، یک ویژگی جدید است که به کدهای HTML اضافه شده است. که برای ارائه اطلاعات به محتویات یک تصویر، به بازدیدکنندگان وبسایت است، که توصیفگر تصویر مورد نظر است.

(Analytics (Google Analytics:

یک پلتفرم گوگل که به وب مسترها اجازه می دهد تا آمار و اطلاعات مربوط به بازدید کنندگان وب سایت را جمع آوری كنند. گوگل آنالیتیکس (گاهی به اختصار GA) اجازه می دهد تا وب مسترها ببینند که ترافیک وب از کجا می آید و بازدیدکنندگان جدید در سایت آنها چگونه رفتار می کنند.

Anchor Text (متن قابل کلیک در لینک):

کلمات قابل کلیک در یک لینک. برای سئو ، متن لنگر یک سیگنال رتبه بندی برای گوگل است ، زیرا زمینه ای راجع به سایت مقصد فراهم می کند.

(Adsense (Google Adsense:

یک پلتفرم گوگل است، که به وب سایتها امکان می دهد با انتشار تبلیغات شبکه گوگل در وب سایت خود ، درآمد کسب کنند.

Algorithm (الگوریتم):

فرآیند یا مجموعه ای از قوانینی که رایانه ها برای انجام یک کار از آنها پیروی می کنند. در بازاریابی دیجیتال ، الگوریتم معمولاً مجموعه فرایندی را که گوگل برای سفارش و رتبه بندی وب سایت ها در نتایج جستجو استفاده می کند را پیشنهاد می دهد.

(Alexa (Amazon Alexa:

دستیار آمازون الکسا، که از دستورات صوتی برای انجام کارهای مختلفی مانند: پخش موسیقی ، پاسخ دادن به سؤالات ، به روزرسانی های هوا و موارد دیگر استفاده می کند.

جستجوی صوتی، در حوزه سئو جالب تر شده است، زیرا بیشتر افراد از دستگاه هایی مانند الکسا به جای رایانه ها برای جستجو استفاده می کنند.

Automation ( اتوماسیون):

استفاده از برنامه های رایانه ای برای انجام کارهایی که تکراری هستند ، که بطور معمول توسط یک انسان انجام می شود.

برنامه های ایمیل می توانند از اتوماسیون برای ارسال پیام های ایمیل به افراد بر اساس محرک های خاص استفاده کنند.

بازاریابان همچنین با ارسال مطالب مورد علاقه ی مربوط به بازدید کنندگان قبلی یک وب سایت ، از اتوماسیون برای پرورش هدایت استفاده می کنند تا بتوانند بازدید کننده را به خرید کردن ترغیب کنند.

:Average Position

یک معیار در گوگل ادورز که به تبلیغ کنندگان کمک می کند درک کنند که به طور متوسط تبلیغات آنها در صفحات نتایج جستجوی چگونه است.

معمولاً در بالای صفحه نتیجه جستجو 4 اسلات تبلیغی موجود است (جایی که 1 اولین تبلیغ است ، 2 تبلیغ دوم و غیره است) ، بنابراین برای بهترین نتایج تبلیغ کنندگان معمولاً موقعیتی بین 1 تا 4 را می خواهند.

میانگین موقعیت 5+ نشان می دهد که تبلیغات شما در انتهای صفحه نتایج جستجو نشان داده شده است.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف B

Backlink:

هنگامی كه یك وب سایت با استفاده از كد Href در HTML به وب سایت دیگری لینک می دهد. بک لینک ها عامل اصلی مورد استفاده گوگل در تعیین رتبه های ارگانیک هستند.

یک نوع محبوب از تبلیغات تصویری دیجیتالی است، که می تواند در وب سایت های مختلف قرار گیرد. بزرگترین و محبوب ترین شبکه تبلیغاتی تصویر توسط گوگل اداره می شود و به تبلیغات در اندازه های مشترک و مشخص زیر اجازه می دهد:

250 * 250 – مربع
200* 200 – مربع کوچک
468 x 60 – بنر
728 x 90 – تابلوی تبلیغاتی
300 x 250 – مستطیل درون خطی
336 x 280 – مستطیل بزرگ
120 x 600 – آسمان خراش
160 600 600 – آسمان خراش وسیع
300 x 600 – تبلیغات نیم صفحه
970 x 90 – تابلوی بزرگ

Bing:

بینگ موتور جستجوی وب است که خدمات جستجو را برای محصولات جستجوی وب ، فیلم ، تصویر و نقشه فراهم می کند. بینگ متعلق به مایکروسافت است و توسط آن اداره میشود.

Bing Ads ( تبلیغات بینگ):

Bing Ads، بسترهای تبلیغاتی در یاهو و بینگ که با هرکلیک تبلیغات انجام می شود.

موتورهای جستجوی این سرویس، به کسب و کارها اجازه می دهد تا تبلیغات خود را ایجاد کنند و متعاقباً در خدمت تبلیغات به مشتریانی باشند که به جستجوی کلمات کلیدی می پردازند.

این پلتفرم همچنین گزینه های هدفمندی مانند مکان ، آمار جمعیتی و هدف گیری دستگاه را ارائه می دهد.

Black Hat (کلاه سیاه):

یک روش مصنوعی برای سئوی وبسایتها می باشد، که در ان بازاریابان دیجیتال از روش های غیر اخلاقی و ضد قوانین گوگل برای رتبه گرفتن استفاده می کنند. مانند ایجاد محتوای کپی شده یا تکراری، ایجاد بک لینک های اسپم، کیورد استافینگ یا استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی در متن.

Blog (بلاگ):

یک وبلاگ یک صفحه وب یا وب سایت است که به طور منظم با محتوای نوشتاری جدید به روز می شود.

وبلاگ ها بخش مهمی از یک وب سایت در بازاریابی دیجیتال هستند ، زیرا آنها به طور مرتب محتوای جدید و تازه ای را ارائه می دهند که می تواند به جذب بازدید کنندگان جدید ، جذب بازدید کننده های موجود و سیگنال های اقتدار به گوگل کمک می کنند.

برای آشنایی با بازاریابی محتوا، به مقاله بازاریابی محتوا چیست؟ مراجع کنید.

Bounce Rate (نرخ پرش):

درصد بازدید کنندگان وب سایت که بلافاصله بدون کلیک یا تعامل با هر بخشی از صفحه، آن را ترک می کنند.

به عنوان مثال ، اگر 100 نفر از یک وب سایت بازدید کنند و 50 نفر بلافاصله آنها را ترک کنند ، وب سایت 50 درصد نرخ پرش دارد. هدف وب سایت ها این است که تا حد ممکن کمترین میزاننرخ پرش را داشته باشند و میانگین ها در هر جایی بین 60-40٪ قرار گیرد.

Bread Crumbs

پیوندهایی در بالای صفحه وب یا نتیجه جستجو ، که به کاربر کمک می کند تا در سایت بهتر حرکت کند.

پیوندهای خارج از سایت معمولاً در نزدیکی عنوان صفحه وب ظاهر می شوند و به عنوان مثال مانند:

صفحه اصلی> خدمات> سرویس خاص، است.

Business Manager (مدیر تجاری):

یک پلتفرم که به بازاریاب ها امکان می دهد چندین صفحه و حساب تبلیغ را در یک مکان مرکزی مدیریت کنند.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف C :

Campaign (کمپین):

یک سری پیام های تبلیغاتی که یک موضوع را به اشتراک می گذارد ، و یک محصول یا خدمات را به بازار عرضه می کند. در زمینه بازاریابی دیجیتال ، کمپین ها را می توان از طریق پلتفرم های تبلیغاتی شبکه جستجو و نمایشگر (یعنی گوگل یا بینگ ) ، رسانه های اجتماعی ، ایمیل یا سایر پلتفرمهای آنلاین اجرا کرد.

کمپین ها همچنین می توانند به یک استراتژی یا پروژه جامع بازاریابی دیجیتال مراجعه کنند.

(Canonical (rel=canonical :

تکه ای از کد که به قسمت HTML یک صفحه وب اضافه شده است، تا به گوگل نشان دهد که آیا محتوا اصلی است یا از جای دیگر کپی شده است.

محتوا باید اصل باشد. و اگر از صفحات دیگر کپی شده باید به منبع URL اصلی آن اشاره شود. کنونیکال همچنین برای جلوگیری از تکرار مطالب در وبسایت استفاده میشود.

Click-Through-Rate:

یک واحد است که نشان می دهد چند بار کاربران بعد از مشاهده آن بر روی یک تبلیغ یا نتیجه جستجو کلیک کرده اند. می توان با تقسیم تعداد کلیک ، براساس تعداد برداشت (چند بار نتیجه تبلیغات یا نتیجه جستجو) محاسبه شود.

Contact Form (فرم تماس):

بخشی در وب سایت با فیلدهای قابل پر شدن، که بازدید کنندگان از آنها برای تماس با صاحب وب سایت استفاده می کنند. بیشتر برای جمع آوری نام ، شماره تلفن و آدرس ایمیل مشتریان بالقوه استفاده می شود.

Content (محتوا):

هر نوع رسانه آنلاین که قابل خواندن ، تماشا یا ارتباط و تعامل باشد. که معمولاً به مطالب مکتوب و نوشته شده اشاره دارد ، اما شامل تصاویر و فیلم نیز می شود.

Conversion (تبدیل):

تکمیل یک هدف از پیش تعیین شده. که اغلب برای تبدبل بازدیدکنندگان سایت به مشتری می باشد. اگرچه فروش همیشه به عنوان واحد اندازه گیری انتخاب نمی شود. سایر اهداف مشترک اشتراک عضویت در خبرنامه و بارگیری مطالب از وب سایت هم می توانند جز تبدیل محسوب شود.

Conversion Rate (نرخ تبدیل):

نرخی که بازدید کنندگان یک وب سایت با هدف از پیش تعریف شده تکمیل می کنند. با تقسیم تعداد دستاوردهای هدف بر تعداد کل بازدید کنندگان محاسبه می شود.

(CPA (Cost Per Acquisition:

یک واحد اندازه گیریکه در سیستم عامل های تبلیغاتی پرداخت شده که میزان پول را برای دستیابی به مشتریان جدید هزینه می کند.

(CPC (Cost Per Click پرداخت به ازای هر کلیک:

مقدار پولی که برای یک کلیک روی یک تبلیغ در یک کمپین پی- پر-کلیک هزینه شده است. در پلتفرم ،برای هر کلمه کلیدی یک هزینه کلیک برآورد شده است.

Crawler (خزنده ها):

برنامه ای خودکار که وب سایت ها را برای تعیین محتوا و هدف آنها اسکن می کند. این اسم نشان دهنده چگونگی خزیدن نرم افزار از طریق کد است ، به همین دلیل گاهی به آنها “عنکبوت” نیز گفته می شود

(CRO (Conversion Rate Optimization بهینه سازی نرخ تبدیل:

شاخه ای از بازاریابی دیجیتالی که هدف آن بهبود نرخ تبدیل صفحات وب است ، بدین ترتیب صفحات را سودآور می کند.

بهینه سازی نرخ تبدیل روانشناسی را با بازاریابی و طراحی وب ترکیب می کند تا بتواند بر رفتار بازدید کننده صفحه وب تأثیر بگذارد.

CSS

مخفف Cascading Style Sheets می باشد. CSS یک سند کد است که بع کدهای HTML می گوید چطور در صفحه ظاهر شود.

(CTA (Call to Action

عنصری در صفحه وب که برای هدایت بازدید کنندگان به سمت یک اقدام خاص یا تبدیل استفاده می شود.

CTA می تواند یک دکمه قابل کلیک ، تصویر یا متن استاندارد باشد. که معمولا از یک فعل اجباری برای متن آن مانند: “امروز تماس بگیرید” یا “اکنون بخرید” استفاده می کنند.

(CTR (Click Through Rate

نسبت تعداد کلیک بر روی لینک یا تبلیغات بر روی نسبت تعداد نمایش انها

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف D

Dashboard

یک صفحه وب که شامل نمایش داده های کلی در مورد عملکرد یک وب سایت یا کمپین بازاریابی دیجیتال است. داشبورد اطلاعات را از منابع مختلف داده بیرون می کشد و اطلاعات را با فرمت آسان برای خواندن نشان می دهد.

(Dark Web (Dark Net

بخشی از اینترنت که توسط موتورهای جستجوگر ایندکس نمی شود و عموماً فقط در سرورهای مخفی یا رمزگذاری شده یافت می شود و برای دسترسی به نرم افزار به پیکربندی ویژه ای نیاز دارد.

تصور می شود برای فعالیت های غیرقانونی مانند بازارهای سیاه ، به اشتراک گذاری غیرقانونی اطلاعات و گفتمان سیاسی زیرزمینی مورد استفاده قرار می گیرد.

Deep Web

در مقایسه با سطح وب (سایت های ایندکس شده) ، این بخش از اینترنت که توسط موتورهای جستجوگر ایندکس نمی شود ، اما مانند فعالیت های Dark Web در فعالیت های غیرقانونی قرار نمی گیرد.

Digital Assistant

این نرم افزار یا برنامه گاهی اوقات به عنوان دستیار مجازی یا دستیار شخصی هوشمند شناخته می شود و می تواند وظایف یا خدمات را از طریق دستورات کلامی از یک کاربر انجام دهد.

این دستیارها معمولاً برای پاسخ دادن به سوالات ، تنظیم رویدادها و لیست های انجام شده استفاده می شوند ، و می توان برای کنترل برنامه های کاربردی مانند چراغ ها و سایر دستگاه های خودکار در خانه ها یا مشاغل تنظیم کرد.

Digital Marketing (بازاریابی دیجیتال):

اصطلاح جالب برای کار آنلاین که شامل شیوه های تخصصی بازاریابی مانند PPC ، سئو ، CRO، طراحی وب ، وبلاگ نویسی ، محتوا و هر نوع تبلیغات دیگر در یک دستگاه متصل به اینترنت با صفحه نمایش است.

Directory (فهرست راهنما):

وب سایتی که به طور خلاصه وب سایتهایی را با مضامین مشابه لیست می کند

Display Ads

تبلیغات در یک شبکه نمایشگر که شامل بسیاری از قالب های مختلف مانند: تصاویر ، فلش ، فیلم و صدا است. همچنین معمولاً به عنوان تبلیغات بنر شناخته می شوند ، این تبلیغاتی است که در وب سایت در سایت های خبری ، بلاگ ها و رسانه های اجتماعی مشاهده می شود.

DNS

DNS مخفف سیستم Domain Name System ، این پروتکل است که URL های وب سایت ، که از علائم حروف الفبا استفاده می کنند.را به آدرس های IP (که از علائم عددی استفاده می کنند) ترجمه می کند.

Duplicate Content (محتوای تکراری)

به مواردی اشاره می کند که بخش هایی از متن حداقل در دو مکان و آدرس مختلف در وب یافت می شوند.

هنگامی که همان یک محتوا در چندین وب سایت یافت شود ، می تواند باعث کاهش رتبه بندی و مشکلات برای یک یا همه وب سایت ها شود ، زیرا گوگل نمی خواهد چندین وب سایت را در نتایج جستجو نشان دهد که دقیقاً همان اطلاعات تکراری را دارند.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف E

(Ecommerce (or E-Commerce

تجارت الکترونیکی یا کسب و کار اینترنتی ، این طبقه بندی برای مشاغلی است که تجارت آنلاین انجام می دهند. متداول ترین شکل تجارت تجارت الکترونیکی یک خرده فروش آنلاین است که محصولات را مستقیماً به مصرف کننده می فروشد.

Email Automation

سیستم بازاریابی که از نرم افزاری برای ارسال خودکار ایمیل بر اساس محرک های از پیش تعریف شده استفاده می کند. چندین ایمیل خودکار به صورت متوالی استفاده می شوند و قیف های کاربر ایجاد می کنند و کاربران را بر اساس رفتار انها تقسیم بندی میکنند.

Email Marketing (بازاریابی ایمیل):

استفاده از ایمیل با هدف دستیابی به فروش ، مشتری یا هر نوع تبدیل دیگر.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف F

Featured Snippet

خلاصه ای از اطلاعات که گوگل از یک وب سایت خارج می کند و مستقیماً در نتایج جستجو قرار می دهد ، برای نشان دادن پاسخ سریع به سؤالات متداول و ساده که کاربر در هنگام جستجو میپرسد.

Facebook Advertising (تبلیغات فیسبوک):

فیسبوک به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد تا از طریق شبکه تبلیغاتی خود به کاربران خود دست یابند. طیف وسیعی از انواع آگهی برای دستیابی به اهداف مختلفی که توسط شرکت ها تعیین می شود می تواند ایجاد شود.

Facebook Profile

یک حساب کاربری شخصی در Facebook. هنگام ثبت نام کاربر ، پروفایل ها به طور خودکار ایجاد می شوند.

Facebook Business Page (صفحه کسب و کار فیس بوک):

یک صفحه وب عمومی در فیس بوک برای نمایندگی یک شرکت ایجاد شده است. استفاده از یک صفحه کسب و کار در فیسبوک به کاربران امکان دسترسی به مدیر تبلیغات فیسبوک را می دهد. همچنین این امکان را برای مشاغل فراهم می کند تا با کاربران درگیر شوند.

Facebook Ads Manager ( مدیر تبلیغات فیسبوک)

مدیر تبلیغات ابزاری برای ایجاد تبلیغات در فیس بوک ، مدیریت زمان و مکان اجرای آنها و پیگیری چگونگی عملکرد کمپین ها در Facebook ، Instagram یا شبکه مخاطبان آنها است.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف G

Google

شرکت بزرگ و عظیم گوگل با آدرس گوگل.کام ، در سال 1998 تاسیس شد. و اکنون 80% بازار جستجو را در اختیار دارد. و متعلق به شرکت آلفابت است.

همچنین گوگل سرویس و خدمات خود را گسترش داده است، و علاوه بر موتور جستجو، بسیاری از سرویسهای نرم افزاری را که مستقیما با جستجو مرتبط هستند، برای کاربران در نظر گرفته است.

مانند، گوگل کروم (مرورگر وب) ، گوگل فایبر ( سرویس اینترنت) ، جیمیل ( خدمات ایمیل ) را گسترش داده است.

+Google

+Google یک پلت فرم رسانه های اجتماعی نا کارآمد است. +Google برای صفحات شخصی و تجاری (Google My Business) مورد استفاده قرار گرفت ، که اطلاعات ، رویدادهای شرکت ، به روزرسانی ها و موارد دیگر را نشان می داد.

Google Analytics

یک بستر نرم افزاری رایگان ایجاد شده توسط گوگل ، که برای تجزیه و تحلیل تقریبا همه جنبه های کاربرانی که به یک وب سایت دسترسی دارند، استفاده می شود.

ترافیک وب سایت ، تبدیل ها ، معیارهای کاربر ، مقایسه داده های تاریخی و اثربخشی هر کانال بازاریابی همه با استفاده از این ابزار قابل مدیریت است.

Google Adwords

سرویس تبلیغات آنلاین Google می باشد. این سیستم به تبلیغ کنندگان امکان می دهد از طریق شبکه های جستجو و نمایش خود به مشتریان معرفی شوند.

AdWords چندین مدل هزینه ارائه می دهد که با توجه به استراتژی قیمت گذاری و اهداف شرکت متفاوت است. تبلیغ کنندگان می توانند از کلمات کلیدی استفاده کنند که به تبلیغات آنها اجازه می دهد در نتایج جستجوی Google و در شبکه وب سایت های شریک Google نمایش داده شوند.

Google Chrome Security Warnings (هشدارهای امنیتی گوگل کروم )

در اکتبر سال 2017 ، گوگل گامی دیگر در جهت تشویق گواهینامه های HTTPS / SSL برای وب سایت ها برداشته است. به کاربران Chrome که از سایت های بدون HTTPS بازدید می کنند. یک پیام هشدار دهنده ارسال و این نوع وبسایت ها را جریمه میکند.

Google Fred Update

در مارس 2017، گوگل یک تغییر اساسی در الگوریتم های خود، ایجاد نمود. به این صورت که محتوای بی کیفیت را شناسایی و آنها را جریمه کند. و این الگوریتم ها بطور منظم تغییر میکند.

Google Home

یک دستگاه اسپیکر هوشمند است که توسط شرکت گوگل ارائه شده است. وسیله ای که وقتی مصرف کنندگان به گوگل هوم متصل میشوند کارهای زیادی را از طریق دستورات صوتی انجام می دهند.

Google Maps

سرویس موقعیت مکانی و پیمایش ارائه شده توسط Google. با استفاده از maps.google.com ، کاربران می توانند در هر جای دنیا فروشگاه ها ، رستوران ها ، مشاغل را جستجو کنند.

Google My Business

پلتفرمی که مشاغل می توانند اطلاعات را وارد کنند تا در نتایج جستجو ، بسته های نقشه ، جستجوهای مکان و موارد دیگر ظاهر شوند.

نام ، آدرس ، شماره تلفن ، لینک وب سایت ، ساعت کار ، بررسی و موارد دیگر همه از طریق این ابزار قابل مدیریت است.

GMB برای کمپین های محلی جستجوگرها بسیار مهم است و به طور مستقیم با جستجوهای مبتنی بر مکان مرتبط است.

Google Medic

بروزرسانی اصلی الگوریتم گوگل در تابستان سال 2018 که در درجه اول تحت تأثیر وب سایت های پزشکی ، تناسب اندام ، سلامتی و “YMYL” قرار گرفت. بسیاری از سایت ها در آن زمینه ها افت قابل توجهی در رتبه بندی مشاهده کرده اند ، گرچه گوگل منکر هدف قرار دادن این صنایع به طور خاص است. این بروزرسانی بعضاً به عنوان “به روزرسانی با هدف Query” گفته می شود.

Google Mobile First Index Rollout Update

در اوایل سال 2018، گوگل اعلام کرد که در حال به روز رسانی نسخه های جدید موبایل است.
این الگوریتم توسعه دهندگان را ترغیب می کند، که وبسایتهای خود را بر روی گوشی های تلفن همراه تمرکز کنند. این الگوریتم ها برای دسته بندی نتایج براساس جستجوهای موبایلی طراحی شده است.

Google Mobile Speed Update

در ژانویه سال 2018 ، گوگل اعلام کرد که استفاده از سرعت صفحه به عنوان عامل رتبه بندی دستگاه های تلفن همراه بسیار مهم است. قرار است این بروزرسانی فقط بر کندترین سایت های تلفن همراه تأثیر بگذارد.

Google Search Console

Webmaster Tools) – Search Console سابق ) ابزاری رایگان است که گوگل به وب مسترها ارائه می دهد.

در داخل این ابزار چندین قسمت وجود دارد که شامل اطلاعات مربوط به نحوه عملکرد یک سایت در هنگام جستجو می باشد.

گوگل سرچ کنسول با گوگل آنالیتیکس متفاوت است ، گوگل سرچ کنسول، میزان ترافیک سایت را اندازه گیری نمی کند ، میزان دیده شدن سایت را در صفحات جستجو و ایندکس شدن آن توسط ربات های خزنده Google اندازه گیری می کند.

Google Reviews ( بررسیهای گوگل)

نظرات با استفاده از پلت فرم Google My Business ذخیره می شود. بررسی ها در مقیاس 1-5 ستاره انجام می شوند و شامل یک پیام کوتاه است که توسط قضاوت کاربر نوشته شده است. بررسیها می توانند در نمودار دانش در جستجوهای Google نشان داده شوند

Google Tag Manager

GTM ابزاری است که برای مدیریت برچسب های JavaScript و HTML طراحی شده است که برای ردیابی و تجزیه و تحلیل در وب سایت ها استفاده می شود. این برنامه به مدیران وب و جستجوگرها امکان می دهد بدون نیاز به تغییر اسکریپت در سایت ، قطعاتی از کد و پیکسل های ردیابی اضافه کنند.

GCLID

مخفف Google Click IDentifier، که تعداد کمی از اعداد و حروف است که به عنوان یک نشان شناسایی منحصر به فرد برای بازدید کنندگان یک وب سایت ارائه می شود.

به طور معمول ، این مورد برای پیگیری کاربران شخصی در هنگام کلیک بر روی تبلیغ PPC مورد استفاده قرار می گیرد ، به طوری که تعامل آنها با وب سایت (چه تبدیل شده ، در کدام صفحه و با استفاده از کدام روش) قابل ردیابی و انتساب به درستی با استفاده از Google Analytics است

Gravity Forms

افزونه وردپرس که فرم تماس قابل تنظیم را به وب سایت اضافه می کند. این افزونه تمام ارسالهای فرم تکمیل شده را ردیابی می کند و اجازه می دهد تا تمام قسمتهای موجود در فرم مورد نظر شخصی سازی شوند.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف H

HARO

مخفف Help A Reporter Out، سه بار در روز از دوشنبه تا جمعه ، ایمیل های HARO ارسال می شود که لیست های مختلفی را برای خبرنگاران در اختیار شما قرار می دهد. به عنوان یک استراتژی بازاریابی برای به دست آوردن روابط عمومی و پیوند فرصت ها استفاده می شود.

Hashtag

عبارتی که با نماد “#” در رسانه های اجتماعی به عنوان راهی برای برچسب زدن محتوا برای یافتن کاربران استفاده می شود. افزودن هشتگ به یک پست به کاربران امکان می دهد هنگام جستجو برای آن موضوع آن پست را پیدا کنند.

Header

می تواند به بخش بالای یک صفحه وب که معمولاً حاوی لوگو و منو است یا بخشی از HTML در کد وب سایت که حاوی اطلاعات مهمی در مورد سایت است را شامل میشود.

Header Code

در یک وب سایت ، کد خاصی در بخش هدر قرار داده شده است تا در کلیه صفحات وب سایت قابل دسترسی باشد.

به طور معمول در کد هدر ، مواردی مانند Schema Markup ، کد Analytics ، Adwords Code و سایر ابزارهای مورد استفاده برای ردیابی داده ها در یک وب سایت را پیدا خواهید کرد. اینها در کد هدر قرار داده شده است تا بتوان اطلاعات را ردیابی کنند.

Header Tags

(h1, h2, h3,….)، از برچسب های هدر در HTML برای طبقه بندی عناوین متن در صفحه وب استفاده می شود. آنها در اصل عناوین و مباحث اصلی یک صفحه وب هستند و راهنمایی برای خوانندگان و موتورهای جستجو است و نشان می دهد که این صفحه در مورد چیست.

H1 معمولاً فقط یک بار در یک صفحه وب استفاده می شود و برای نمایش مهمترین عنوان استفاده می شود.
H2 برای نمایش زیر نویس های اصلی یک صفحه وب خاص استفاده می شود
H3 برای نمایش زیرمجموعه های اصلی در زیر برچسب H2 استفاده می شود.

Heatmap

Heatmap نمایشی گرافیکی از نحوه تعامل کاربران با سایت شما است. از نرم افزار Heatmapping برای ردیابی جایی که کاربران بر روی صفحه کلیک می کنند ، نحوه پیمایش آنها و آنچه در آن معلق است ، استفاده می شود. نقشه های Heatmaps برای جمع آوری داده های رفتار کاربر برای کمک به طراحی و بهینه سازی وب سایت استفاده می شود.

(HTML (Hypertext Markup Language

HTML مجموعه ای از کدهای است که برای نشان دادن یک مرورگر وب نحوه نمایش صفحه وب استفاده می شود. به هر کد جداگانه عنصر یا برچسب گفته می شود. HTML برای اکثر نشانه گذاری ها یک عنصر شروع و پایان دارد.

HTTP

HTTP پروتکل مورد استفاده توسط وب در سراسر جهان برای تعریف نحوه فرمت و انتقال داده ها است

(HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure

یک نسخه امن از HTTP است که برای تعریف نحوه شکل گیری و انتقال داده ها از طریق وب استفاده می شود.

Hreflang Tag

کدی در HTML وب سایتها، که به موتورهای جستجوگر مانند Google می گوید از کدام صفحه وب استفاده می کند. این موارد به ویژه برای وب سایتهایی که دارای نسخه هایی از صفحات به چندین زبان هستند مفید هستند ، زیرا به Google کمک می کند تا درک کند کدام صفحات مرتبط هستند و باید برای مخاطبان خاص نشان داده شوند.

Hyperlink

لینک، یک کد HTML است که پیوندی را از یک صفحه وب به صفحه وب دیگر ایجاد می کند ، که اغلب با یک کلمه یا تصویر خاص مشخص می شود که هنگام کلیک بر روی آن مورد خاص ، شما را به مکان مقصد می برد.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف I

Iframe

یک سند HTML که درون یک سند HTML دیگر در یک وب سایت قرار دارد. Iframes معمولاً برای جاسازی محتوا از یک منبع به صفحه وب دیگر استفاده می شود.

Impression

اصطلاحی که در تبلیغات به ازای هر کلیک استفاده می شود و نشانگر چند بار تبلیغ است.

Impression Share

این واحد اندازه گیری است که در تبلیغات با هر کلیک استفاده می شود ، مربوط به درصد دفعاتی است که بینندگان آگهی تبلیغ کننده را مشاهده می کنند.

Inbound Marketing

بازاریابی ورودی، فعالیت ها و استراتژی هایی است که برای جذب کاربران یا مشتریان بالقوه به یک وب سایت استفاده می شود.

بازاریابی ورودی برای داشتن حضور خوب در وب بسیار مهم است ، زیرا از طریق آموزش و ایجاد اعتماد به نفس در مورد خدمات ، محصول و یا مارک تجاری ، به عنوان راهی برای جذب مشتریان آینده نگر مورد استفاده قرار می گیرد.

Index

فهرست تمام صفحات وب که الگوریتم های گوگل انها را کرول کرده و ذخیره کرده است.

IP Address

آدرس IP (پروتکل اینترنت) یک شماره منحصر به فرد است که وسیله ای را با استفاده از اینترنت برای برقراری ارتباط از طریق شبکه مشخص می کند. هر دستگاه دارای یک آدرس IP منحصر به فرد است و می تواند در هنگام استفاده از اینترنت مکان یابی و تمایز آن دستگاه از سایر دستگاه ها را پیدا کند.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف J

Java

جاوا یک زبان برنامه نویسی است که برای ایجاد برنامه هایی که قابلیت اجرا بر روی یک دستگاه دیجیتال را دارند استفاده می شود.

(Javascript (JS

جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی است. جاوا اسکریپت در مرورگرهای وب برای ارائه عناصر تعاملی در صفحات وب استفاده می شود که دستیابی به آنها فقط با HTML یا CSS دشوار یا غیرممکن است.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف K

Keyword (کلمه کلیدی)

یک کلمه یا عبارت دلالت بر موضوع اصلی در یک مطلب. وقتی چیزی را در موتور جستجو جستجو می کنید ، یک کلمه کلیدی را تایپ می کنید و موتور جستجو بر اساس آن کلمه کلیدی نتیجه به شما می دهد.

یکی از اهداف اصلی سئو اینست که وب سایت خود را در جستجوی هرچه بیشتر کلمات کلیدی مرتبط نشان دهد.

Keyword Phrase (عبارات کلیدی)

گروهی از دو یا چند کلمه که برای یافتن اطلاعات در موتور جستجو استفاده می شوند. بعضی اوقات ، هنگام جستجوی چیزی ، یک کلمه کلیدی اطلاعاتی را که به دنبال آن هستید ، در اختیار شما قرار نمی دهد ، در اینصورت شما با استفاده از یک عبارت کلیدی موضوع مورد خود را پیدا کنید.

Keyword Density (تراکم کلمات کلیدی)

چگالی کلمه کلیدی به درصد چگونگی نمایش کلمه کلیدی در صفحه وب نسبت به کل کلمات در آن صفحه اشاره دارد

Keyword Stuffing

هنگامی که یک صفحه وب با هدف دستکاری در موتورهای جستجو ، بیش از حد یا بطور موقت از کلمه کلیدی استفاده می کند که باعث میشود از طرف گوگل جریمه شوید.

Knowledge Graph

این ابزار هم مشابه پنل دانش گوگل می باشد. اما به طور کلی در نتایج جستجوی مرتبط با تحقیقات در بالای صفحه نمایش داده می شود. پنل ها نقاط اطلاعاتی سریع را که اغلب از منابعی مانند ویکی پدیا گرفته می شوند، خلاصه می کنند. این موارد معمولاً هنگام تحقیق در مورد چیزهایی مانند افراد ، مکانها ، رویدادها و موضوعات دیگر یافت می شود.

Knowledge Panel

مانند نمودار دانش ، این کادر در بالای نتایج جستجو در صفحه نتایج جستجو ظاهر می شود. این ابزار برای نمایش هنگامی که کاربران در جستجوی شغلی در Google هستند طراحی شده است. این کمک می کند تا کاربران به اطلاعات سریع در مورد یک تجارت مانند شماره تلفن ، بررسی ها و موقعیت مکانی کمک کنند. بیشتر اطلاعات از منابعی مانند Google My Business و Google Maps گرفته شده است.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف L

Landing Page(صفحه فرود)

صفحه وب مقصد،وقتی کاربر بر روی لینک (یا آگهی یا هرجای دیگر) به ان صفحه هدایت میشود. برخی از لندینگ پیج ها با هدف هدایت به صفحه هدف و برخی دیگر برای هدایت جریان ترافیک به سراسر وبسایت استفاده میشود.

(LSI (Latent Semantic Indexing

یک روش ایندکس کردن موتور جستجو که به ایجاد ارتباط بین کلمات و عبارات می پردازد تا درک بهتری از موضوع متن داشته باشد.

LSI به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا نتایج را با پرسشنامه هایی با دقت بالاتر ارائه دهند .

Lead(رهبری)

رهبری و هدایت مشتری بالقوه موجود در قیف فروش که با هدف تجارت از طریق تماس ، ایمیل یا فرم آنلاین اقدام به خرید آن کرده است.

Link

همچنین به عنوان یک لینک (لینک پیوند) شناخته می شود ، لینک، رشته ای از پروتکل انتقال متن است، که برای اتصال صفحات وب در اینترنت استفاده می شود.

Linkedin

لینکدین یک شبکهٔ اجتماعی براساس روابط تجاری‌ست. و با هدف ارتباط حرفه ای ها به مشاغل ، مشاغل و سایر متخصصان در صنعت خود متمرکز شده است. لینکدین همچنین یک بستر قوی برای بازاریابی ، ارسال شغل و به اشتراک گذاری مطالب حرفه ای است.

Linkedin Advertising

بستر تبلیغاتی لینکدین . تبلیغ کنندگان می توانند از طریق قالب های مختلف تبلیغاتی ، براساس عنوان شغلی ، تجربه کاری خود ، صنعت و بسیاری از جنبه های دیگر، فضای تبلیغاتی را پیشنهاد دهند و مخاطبان بی نظیری را هدف قرار دهند.

Link Network

یک استراتژی ساخت لینک کلاه سیاه که از شبکه ای از وب سایت ها استفاده می کند که همگی با ایجاد لینک ها و ساخت بکلینک از به نتایج جستجو گوگل می رسند.

برخی از شبکه های پیوندی همچنین می توانند به عنوان شبکه های خصوصی وبلاگ (PBN) شناخته شوند. شبکه های پیوندی و PBN مخالف دستورالعمل های گوگل هستند و در صورت تشخیص ، کم ارزش یا مجازات می شوند

Lookalike Audience (مخاطبان مشابه)

یک گزینه هدف گذاری ارائه شده توسط سرویس تبلیغ فیس بوک. این مخاطب از یک منبع مخاطب ایجاد شده است (یعنی طرفداران صفحه فیس بوک ، لیست ایمیل شما) و از این لیست فیس بوک ویژگی های مشترک بین مخاطبان را مشخص می کند.

Long Tail Keyword(کلمات کلیدی طولانی)

یک عبارت کلیدی که طول بیشتری دارد و بطور خاص کاربر آن را جستجو می کند.
یک کلمه کلیدی طولانی اما از جستجوی بالاتری برخوردار است و به طور معمول رقابت کمتری توسط شرکت هایی که به دنبال ارائه مطالب برای آن جستجوی جستجو هستند ، می شوند.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف M

Map Pack

بخشی از صفحه نتایج جستجوی گوگل که شامل سه ویژگی در کسب و کار جستجو شده که شامل یک منطقه جستجوی در نقشه محلی است.

Map Pack برای نمایش داده شدگان ، جستجوی محلی ، نوع تجارت عمومی یا جستجوی “نزدیک من” را نشان می دهد.

(Medium (source/medium

Medium دسته کلی از ترافیک وب سایت است که در آنالوگ گوگل ردیابی می شود. برخی از نمونه های رسانه مشترک عبارتند از:
• organic
• CPC
• email
• referral

Metadata

قطعات HTML به کد صفحه وب اضافه شده که اطلاعات متنی را برای خزنده وب و موتورهای جستجو اضافه می کند. موتورهای جستجوگر از ابرداده استفاده می كنند تا در تصمیم گیری درمورد اطلاعات از یك صفحه وب در نتایج خود تصمیم بگیرند.

برچسب های متا نمونه شامل تاریخ انتشار صفحه ، عنوان صفحه ، نویسنده و توضیحات تصویر است.

Meta Description (توضیحات متا)

یکی از برچسب های متا که توضیحات صفحه را در 160 کاراکتر ارائه می دهد. توضیحات متا جنبه مهم یک صفحه وب است زیرا این همان چیزی است که در جستجوهای گوگل و سایر نتایج موتور جستجو ظاهر می شود.

Meta Keywords

متا تگ خاص که آدرس های کلمات کلیدی خاص را در یک صفحه نشان می دهد.
پس از سوءاستفاده از نشانه گذاری کلمات کلیدی در برخی وب سایت ها ، کلمات کلیدی ذکر شده دیگر در مورد طبقه بندی یک صفحه توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو اعمال نمی شوند.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف N

(NAP (Name, Address, Phone Number

مخفف کلمات نام ، آدرس و شماره تلفن بخش مهمی از یک کمپین سئو محلی است.

Nofollow

یک ویژگی پیوند HTML که با خزندگان وب و موتورهای جستجو ارتباط برقرار می کند که پیوند به صفحه وب مقصد نیست ، نباید ارزش SEO را به آنها منتقل کند (یعنی نباید به گیرنده ارزش سئو بدهد).

مطابق دستورالعمل های Google ، هر پیوند غیر طبیعی (مانند پرداخت یک بیانیه مطبوعاتی ، یا اینکه به یک روزنامه نگار برای نوشتن درباره محصول خود هدیه داده اید) باید دارای برچسب nofollow باشد.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف O

Organic

منبع مراجعه به وب سایت که از طریق کلیک بر روی نتیجه موتور جستجو بدون پرداخت هزینه می باشد.

ترافیک ارگانیک اندازه گیری اولیه یک فعالیت سئو می باشد و به طور کلی با افزایش رتبه سایت برای کلمات کلیدی مرتبط در موتورهای جستجو رشد خواهد کرد.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف P

الگوریتم Panda

یک الگوریتم موتور جستجو توسط Google ساخته شده است تا کیفیت و ارتباط محتوا را در یک صفحه وب ارزیابی کند. و به سایت هایی که دارای محتواهای بی ارزش و بی کیفیت هستند. اعتبار نمیدهد.

(PBN (Private Blog Network شبکه وبلاگ خصوصی

شبکه وبلاگ خصوصی همچنین به عنوان یک شبکه پیوند شناخته می شود و مجموعه ای از وب سایت های خصوصی است که همه آنها به یکدیگر لینک دارند. این شبکه ها با هدف اضافه کردن مقادیر زیادی پیوند جدید به لینک پروفایل وب سایت ، موتورهای جستجو را دستکاری می کنند.

Penguin(الگوریتم پنگوئن)

یک الگوریتم موتور جستجو توسط گوگل برای تعیین کیفیت بک لینکها که یک سایت ایجاد شده شده است. این کار برای جلوگیری از ایجاد اسپمر از اقدامات blackhat seo مانند وبلاگ خصوصی و شبکه های پیوند راه اندازی شد.

Pigeon(الگوریتم کبوتر)

یک الگوریتم موتور جستجوگر Google برای ارائه اطلاعات هدفمند محلی برای جستجوهای خاص در نظر گرفته شده است. Google Pigeon در 24 ژوئیه 2014 منتشر شد و به کاربران کمک می کند تا مشاغل محلی را از جستجوی کلمات کلیدی پیدا کنند.

PPC / Pay-Per-Click

یک مدل تبلیغات آنلاین که درآن به ازای هر کلیک بر روی تبلیغ، هزینه پرداخت میشود. مدل PPC معمولاً با موتورهای جستجو و تبلیغات رسانه های اجتماعی مانند Google Adwords و Facebook Ads همراه است.

Position

قرار گرفتن در نتایج جستجوی موتور جستجو (Google ، Bing ، و غیره) ، جایی که یک سایت برای یک پرس و جو یا کلمه کلیدی خاص رتبه بندی می کند.

Featured Snippet Snippet: وقتی محتوا در یک صفحه وب به نتایج جستجوی google می رسد تا فوراً اطلاعاتی را که کاربر به دنبال آن است ، ارائه دهد.

First Page: وقتی سایتی در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل قرار می گیرد.

Map Pack: نتیجه اول تا سوم در صفحه نتایج google serp که مشاغل محلی را برای یک پرس و جو ارائه می دهد.

Penalty

نقض صادر شده توسط گوگل به یک مدیر وب سایت برای نقض دستورالعمل های گوگل. مجازات توسط گوگل از طریق سرچ کنسول صادر می شود و منجر به حذف سایت از نتایج موتور جستجو می شود.

مواردی که باعث ایجاد مجازات می شوند باید قبل از برداشته شدن مجازات برطرف شوند ، و پس از برداشته شدن مجازات باز هم ممکن است مدتی طول بکشد تا به نتایج قبلی در نتایج جستجوی گوگل برگردید.

PDF

فرمت سند دیجیتالی که تصویر دیجیتالی از متن یا گرافیک را در اختیار شما قرار می دهد. PDF به دلیل سهولت در استفاده و امکان وارد کردن یا تبدیل آسان آن ، یک نوع سند رایج هنگام بارگذاری اسناد در اینترنت است.

PDF ها می توانند توسط Google فهرست بندی شوند ، اما برای اطمینان از اینکه Google و سایر موتورهای جستجو می توانند بطور صحیح از اهداف و محتوای PDF استفاده کنند ، باید اقدامات دیگری انجام شود

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف Q

Quality Score

رتبه بندی Google Adwords از ارتباط و کیفیت کلمات کلیدی مورد استفاده در فعالیت های PPC
این نمرات تا حد زیادی با توجه به رونوشت آگهی ، نرخ کلیک مورد انتظار ، و همچنین کیفیت و صفحه مرتبط بودن تعیین می شود.
Quality scoreدر تعيين مزايده هاي تبليغات مؤثر است ، بنابراين داشتن نمره بالا مي تواند منجر به رتبه هاي بالاتر تبليغات با هزينه هاي كمتر شود.

Query

اصطلاح داده شده برای آنچه کاربر با استفاده از موتورهای جستجو مانند Google ، Bing و Yahoo می نویسد و جستجو می کند

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف R

Rankings

یک اصطلاح عمومی برای مکانی که یک وب سایت در نتایج موتور جستجو ظاهر می شود.

الگوریتم RankBrain

یک جزء اصلی از الگوریتم گوگل است که از یادگیری دستگاه برای ارزیابی نتایج جستجو و نمایش داده های مرتبط استفاده می کند.

اعتقاد بر این است که RankBrain از یک مدل تفسیری استفاده می کند که می تواند انواع مختلفی از عوامل بالقوه را آزمایش کند و هدف جستجو را تعیین کند.

Reciprocal Link

دو وب سایت که به یکدیگر لینک می دهند ، به طور معمول برای هدف صریح افزایش رتبه موتورهای جستجوگر هر دو وبسایت.

این نوع پیوندها گاه توسط موتورهای جستجو دستکاری می شوند و می توانند در برابر هر دو سایت یک مجازات یا کاهش ارزش داشته باشند.

Reddit

مجموعه ای از انجمن های اینترنتی یا “Subreddits” که موضوعات گسترده ای را در بر می گیرد.

پست ها و نظرات را می توان از طریق upvotes یا downvotes طبقه بندی کرد ، و در کل امتیازات کاربر یا “کارما” کاربر به اوج خود رسید. Reddit همچنین خدمات تبلیغاتی پرداختی را ارائه می دهد.

Redirect

روشی که توسط آن یک مرورگر وب، کاربر را از یک صفحه به صفحه دیگر منتقل می کند بدون اینکه کاربر روی هر ورودی یا کلیک کردن یا ورود آن اقدام کند

Referral

واسطه ای که در گوگل آنالیتیکس مشخص شده است و نمایانگر کاربرانی که از وب سایت دیگری آمده اند.

Rel Canonical

Rel Canonical یک ویژگی است که با لینکها مرتبط است. “Canonical” می تواند از ویژگی “rel” استفاده کند ، که به صفحه اصلی یا معتبرلینک میشود و از آن استفاده می شود. صفحه “canonical” محتوای اصلی است و برای جلوگیری از تکرار مطالب محتوا و حفظ رتبه بندی موتورهای جستجو استفاده می شود.

Responsive Web Design

فلسفه ای برای ایجاد یک وبسایت بدون در نطر گرفتن اندازه صفحه نمایش، همه محتواها را به درستی نشام می دهد.
وبسایت شما متناسب با تمام دستگاههایی است که کاربران استفاده می کند.

ROAS

مخفف Return On Ad Spend است. یک معیار بازاریابی PPC که نشان می دهد سود حاصل از مقدار پولی که برای تبلیغات صرف شده است. مشابه ROI.

Robots.txt

یک فایل متنی ذخیره شده در سرور وب سایت که شامل قوانین اساسی برای فهرست بندی ربات هایی است که “سایت” را کرال میکنند.

این فایل به شما امکان می دهد تا به طور خاص اجازه مشاهده برخی فایل ها و پوشه ها ، توسط ربات های خزنده مشاهده نشوند. که می تواند صفحات ایندکس شده شما را فقط به صفحات مورد نظر شما محدود کند.

ROI

مخفف بازده سرمایه گذاری. برای اینکه یک کسب و کار ROI مثبت را دریافت کند ، باید بیشتر از هزینه ای که برای خود بازاریابی هزینه می کند ، با استفاده از کانال های بازاریابی درآمد کسب کنند.

RSS

مخفف Syndication Really Simple است. و راهی است که کاربران می توانند آپدیت های وب سایت های مختلف (سایت های خبری ، وبلاگ ها و موارد دیگر) را در یک مکان ردیابی کنند ، در حالی که برخلاف اینکه مجبور باشند به صورت دستی در هر سایت بطور جداگانه آنها را چک کنند.

یک فید RSS مکانی است که در آن همه به روزرسانی ها با هم و در قالب ساده قابل مشاهده ردیابی می شوند.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف S

Schema Markup

کدی که به HTML وب سایت اضافه شده است تا اطلاعات مربوط به کسب و کار ، شخص ، مکان ، بررسی ها ، محصول یا چیزهای دیگر را در اختیار موتورهای جستجو قرار دهد

Search Network

گروهی از وب سایتهایی که در آن می توانند تبلیغات نشان دهند. به عنوان مثال شبکه جستجوی Google گروهی از وب سایت های Google و غیر Google است که با Google برای نشان دادن تبلیغات متنی همکاری می کنند.

Search Engine (موتور جستجو)

برنامه ای که یک فهرست از اطلاعات را جستجو می کند و نتایج را بر اساس کلمات کلیدی مربوطه به کاربر باز می گرداند. معروف ترین موتورهای جستجوگر گوگل ، یوتیوب ، بینگ و یاهو هستند.

Search Operator

اصلاح کننده متن که می تواند در جستجوهای Google برای بازگشت به نتایج خاص تر مورد استفاده قرار گیرد. اپراتورهای جستجو در اصل به عنوان میانبرهای جستجوی پیشرفته عمل می کنند.

(SEM (Search Engine Marketing بازاریابی موتور جستجو

یک اصطلاح ابری که می تواند برای هر یک از موارد زیر اعمال شود. 1. هر بازاریابی دیجیتالی که شامل استفاده از موتور جستجو باشد یا 2. فقط بازاریابی دیجیتال پولی که شامل یک موتور جستجو باشد ، یعنی: PPC (پرداخت هر کلیک).

(SEO (Search Engine Optimization بهینه سازی موتور جستجو

روند بهبود عملکرد وب سایت و موقعیت یابی در نتایج موتور جستجوی ارگانیک از طریق روش های مختلفی از جمله تولید محتوا یا بهبود محتوا ، بهبود فنی و کد و لینک سازی

SERP

صفحه نتایج موتور جستجو است ، صفحه ای که شامل لیستی از نتایج جستجو است که پس از ارسال یک کلمه کلیدی به جستجوگر بازگردانده می شوند.

Sessions

معیاری در گوگل آنالیتیکس که یک کاربر را برای تعامل با یک وب سایت در یک دوره زمانی معین ، اندازه گیری می کند که گوگل آن را به مدت 30 دقیقه پیش فرض می کند. یک سشن به تعداد صفحات مشاهده شده بستگی ندارد ، بنابراین اگر شخصی به یک وب سایت مراجعه کند و به مدت 20 دقیقه به صفحات مختلف نگاه کند ، 1 سشن خواهد بود.

Sitelink

اکستنشن های تبلیغ در گوگل ادورز که در زیر نسخه اصلی تبلیغات وجود دارد که به صفحه خاصی در وب سایت لینک میشوند (یعنی ارتباط با ما ، درباره ما و غیره). تبلیغات می توانند از 2-6 لینک سایت داشته باشند.

Sitemap

یک فایل XML یا صفحه در وب سایت که لیست تمام صفحات و پست های موتورهای جستجو را برای دیدن دارد. این سند به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا سریعاً تمام مطالبی را که باید از آنها در یک وب سایت خاص آگاهی داشته باشند ، بشناسند.

Slug

برای بخشی از URL که پس از .com می آید ،به عنوان مثال ، صفحه اصلی ممکن است http://www.domain.com باشد ، اما برای صفحه Contact Us ، یک ضلع به انتهای URL اضافه می شود تا مرورگر را به صفحه ای در وب سایت یعنی http: // هدایت کند. www.domain.com/contact-us.

Source

اصطلاحی در Google Analytics که به وب مسترها کمک می کند تا مکانهایی که از آنها ترافیک بدست می آورند را، طبقه بندی کنند (به عنوان مثال “منبع” ترافیک وب). منبع می تواند موتور جستجو باشد (به عنوان مثال Google) یا دامنه (وب سایت-example.com)

Spam

یک اصطلاح جامع که شامل بسیاری از فعالیتهای مختلف غیر اصولی در بازاریابی دیجیتال است که یا به منظور کمک به یک وب سایت با رتبه بالا یا آسیب رساندن به وب سایت رقیب انجام می شود.
هرزنامه ها اغلب به شکل صدها یا هزاران بک لینک با کیفیت پایین دیده می شوند که توسط سئو کلاه سیاه برای دستکاری در رتبه بندی ساخته شده اند.

Spider

برنامه ای خودکار که به وب سایت ها سر می زند ، گاهی اوقات به عنوان “خزنده” یا “ربات” نیز شناخته می شود. عنکبوت هرزنامه به دلایل ناچیزی از وب سایت بازدید می کند ، اغلب در Google Analytics به عنوان ترافیک ناخواسته نشان داده می شود. با این حال ، Google از یک ربات برای خزیدن وب سایت ها استفاده می کند تا بتوان آنها را رتبه بندی و به جستجوی Google اضافه کند.

SSL Certificate

این پرونده های داده کوچک به سرورهای وب اضافه می شوند و سپس به یک وب سایت اجازه می دهد تا از پروتکل HTTPS استفاده کند.

گواهینامه های اس اس ال به صورت دیجیتالی، یک رمز رمزنگاری را به جزئیات یک سازمان وصل می کنند. در ابتدا ، اینها برای ایمن کردن ورود به سیستم ، انتقال داده و معاملات کارت اعتباری مورد استفاده قرار می گرفت ،

اما اخیراً به سیستم وب سایتها تبدیل شده اند ، به خصوص پس از بروزرسانی گوگل کروم که در صورت عدم وجود گواهی ، پیام هشدار را برای کاربران نمایش می دهد.

Style Sheet

. CSS یک پوشه کد است که به HTML وب سایت می گوید چگونه باید در صفحه ظاهر شود. CSS یک مدرک صرفه جویی در وقت برای طراحان وب است زیرا می توانند به جای اینکه یک بار در یک بار خطوط مجزا از کدهای HTML را ارائه دهند ، بخش هایی از کد HTML را سبک کنند.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف T

Tag

در وردپرس ، یک برچسب، یک نشانگر شناسایی است که برای طبقه بندی پست های مختلف بر اساس کلمات کلیدی و موضوع خاص استفاده می شود.
مشابه دسته بندی های وردپرس هستند ، اما برچسب ها دارای جزئیات بیشتری می باشند ، در حالی که دسته بندی ها گسترده و موضوعی هستند.

Title Tag

یک عنصر HTML که برای توصیف موضوع خاص یک صفحه وب استفاده می شود. برچسب های عنوان در نوار بالای فهرست شده مرورگر وب نمایش داده می شوند. در سئو ، بهترین کار این است که برچسب های توصیفی با کلمات کلیدی اصلی مشابه باشند

Tracking Code

اسکریپتی که غالباً در صفحه هدر ، پاورقی قرار می گیرد که اطلاعات را برای دستیابی به جمع آوری داده ها به ابزارهای نرم افزاری منتقل می کند.

ابزارهایی مانند Google Analytics ، Google Adwords از کدهای ردیابی استفاده می کنند تا بتوانند اطلاعات مربوط به کاربرانی که یک سایت را مشاهده می کنند را ردیابی کنند.

Twitch

یک پلت فرم ویدئویی مستقیم که متعلق به آمازون است. به طور کلی برای نمایش مسابقات جریان های ویدیویی و مسابقات اسکورت ، مشهور است ، Twitch همچنین طیف گسترده ای از کانال های پخش را ارائه می دهد ، از هنر و آشپزی گرفته تا برنامه نویسی و نجاری.

Twitter

یک شبکهٔ اجتماعی و سرویس ارائه دهندهٔ میکروبلاگ است که به کاربران اجازه می‌دهد تا ۲۸۰ حرف، پیام متنی را که توییت نامیده می‌شود، ارسال کنند. توییت‌ها در ابتدا به ۱۴۰ حرف محدود شده بودند، اما در ۷ام نوامبر سال ۲۰۱۷، این محدودیت به ۲۸۰ حرف در هر توییت، به جز زبان‌های چینی، ژاپنی و کره ای، ارتقا پیدا کرد

Twitter Advertising

به بازاریابان این امکان را می دهد تا یک توییت در مورد فید کاربران را تبلیغ کنند. از این تبلیغات می توان برای افزایش آگاهی از برند ، به دست آوردن دنبال کنندگان بیشتر ، گسترش دسترسی به رسانه های اجتماعی و / یا دستیابی به مشتریان باقوه در مورد یک محصول یا خدمات استفاده کرد.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف U

Unique Visitors

معیار مورد استفاده در تجزیه و تحلیل وب برای نشان دادن تعداد افراد مختلف و منحصر به فرد که وب سایت را در طی یک دوره زمانی خاص مشاهده می کند.

بازدید کنندگان توسط آدرس های IP خود ردیابی می شوند. اگر بازدید کننده چندین بار از همان وب سایت بازدید کند ، آنها فقط یک بار در متریک بازدید کنندگان بی نظیر حساب می شوند

URL

مخفف عبارت Uniform Resource Locator است و آدرس صفحه وب است. URL به صفحه وب مشخصی كه مرورگر وب در حال مشاهده است اشاره دارد.

UI

رابط کاربری منطقه ای است که کاربر از طریق یک دستگاه دیجیتال با چیزی تعامل دارد. رابط کاربری خوب برای درک بیشتر مردم باید روان و ساده باشد

UX

UX به نحوه تعامل کاربر با یک وب سایت یا برنامه (در جایی که کلیک می کند ، در کدام صفحه بازدید می کند) اشاره دارد. UX را می توان با آزمایش تفاوت در چیدمان صفحه ، CTA ها ، رنگ ها ، محتوا و غیره برای بهبود نرخ تبدیل شکل داد. داشتن یک UX خوب برای داشتن یک تجارت خوب بسیار مهم است ، زیرا باعث تکرار کاربران و تعامل می شود.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف V

Visits

اصطلاح قدیمی در Google Analytics که اخیراً به “سشن ها” تغییر یافته است.

Visitors

معیاری در گوگل انالیتیکس است که بازدیدکنندگان در وبسایت را نشان میدهد. بازدید کنندگان اغلب بین “بازدید کنندگان جدید” که برای اولین بار در بازه زمانی خاص در وبسایت حضور داشتند ، یا “بازدید کننده های برگشتی” که حداقل یک بار در یک بازه زمانی خاص وارد سایت شده بودند ، تفکیک می شوند.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف W

Web 2.0

دومین مرحله اصلی توسعه شبکه جهانی وب ، با تغییر از صفحات وب استاتیک به محتوای پویا ، و همچنین رسانه های اجتماعی و محتوای تولید شده توسط کاربر مشخص شده است.

Website

یک یا گروهی از اسناد ، مطالب و / یا رسانه هایی که در شبکه جهانی وب قابل دسترسی هستند. وب سایت ها به طور معمول با نام دامنه مشخص می شوند و در سرور وب منتشر می شوند.

Webinar

سمینار آنلاین که برای آموزش ، اطلاع رسانی یا فروش به مخاطبان و بینندگانی که برای مشاهده ثبت نام کرده اند ، استفاده می شود.

White Hat

سئو کلاه سفید به معنای اجرای تمام قوانین گوگل برای کسب جایگاه بهتر و استفاده نکردن از هیچیک از ترفند های کلاه سیاه

Wireframe

یک طرح بصورت خطی از یک صفحه وب، که به عنوان اولین مرحله در روند طراحی عمل می کند.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف X

XML

مخفف زبان نشانه گذاری eXtensible. مشابه HTML (زبان نشانه گذاری هایپرتکست) به این معنی که در درجه اول برای طبقه بندی داده های مختلف رایانه ها، برای استفاده موثرتر از آن استفاده می شود. از نظر اصطلاحات اساسی ، XML برچسب های قابل تنظیم را برای نشانه گذاری اطلاعات امکان پذیر می سازد که در غیر این صورت برای درک کامپیوترها دشوار می شود

XML Sitemap

سندی با فرمت XML که کلیه صفحات ، پست ها ، فایل ها و غیره مربوط به یک وب سایت را طبقه بندی می کند. این سند برای استفاده انسان در نظر گرفته نشده است ، اگرچه می تواند توسط انسان مشاهده شود.

در عوض ، یک نقشه سایت XML برای کمک به رباتهای خزنده موتور جستجو به راحتی تمام صفحات یک وب سایت مشخص را پیدا می کند – بسیار شبیه به نقشه راه یا اطلس که شخص هنگام رانندگی با مسافت های طولانی از آن استفاده می کند.

اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ با حروف Y

Yelp

یک بستر بررسی اجتماعی و موتور جستجو که به کاربران اجازه می دهد تا نظرات را برای مشاغل ارائه دهند. Yelp همچنین یک برنامه تبلیغاتی را ارائه می دهد که به تبلیغ کنندگان این امکان را می دهد که دارایی های بازاریابی خود را بر اساس جستجوی کلمات کلیدی ، به کاربران واجد شرایط Yelp نشان دهند

YouTube

یک وب سایت به اشتراک گذاری ویدیو ، توسط گوگل در سال 2006 خریداری شده است. YouTube بخشی از شبکه تبلیغاتی Google است و یکی از محبوب ترین موتورهای جستجو در جهان به حساب می آید. YouTube مجموعه گسترده ای از خدمات پخش را ارائه می دهد و سریال های اصلی تلویزیون را تولید می کند.

YouTube advertising

YouTube تبلیغات را در 6 قالب مختلف ارائه می دهد. نمایش تبلیغات ، تبلیغات روکش ، ویدیوی قابل رد شدن ، تبلیغات ویدیویی غیر قابل رد شدن ، تبلیغات سپر و کارتهای حمایت شده. همه این تبلیغات می توانند از طریق سیستم عامل Google Adwords ایجاد و اجرا شوند.

Yahoo! Search

یکی از بزرگترین موتورهای جستجو در جهان. از سال 2009 ، این سیستم عامل توسط Bing ساخته شده است.

Yahoo! Advertising

تبلیغات یاهو و بینگ هر دو از طریق بستر تبلیغاتی بینگ اجرا می شوند. این موتورهای جستجو شبکه های تبلیغاتی را به اشتراک می گذارند.

این مقاله یکی از جامع ترین و گسترده ترین واژه نامه اصطلاحات دیجیتال مارکتینگ است. بیش از 170 وازه در این حوزه را برای شما معرفی نمودیم. هدف مسترمارکتینگ این است که شما عزیزان را برای پیشرفت در کسب و کارتان یاری کند. پس با ما تماس بگیرید.