مزایای سایت فروشگاهی نسبت به اینستاگرام
26
سپتامبر

مزایای سایت فروشگاهی نسبت به اینستاگرام چیست؟

فروش اینترنتی چند سالی است که در ایران با رشد چشم گیری مواجه شده است. بسیاری از افراد به سمت فروش مجازی متمایل شده اند. بسیاری از این افراد در تلگرام مشغول به فعالیت بودند و پس از فیلتر شدن آن به سمت اینستاگرام مراجعه کردند. برخی از افراد نیز با استفاده از وب سایت ها و ایجاد فروشگاه های آنلاین اقدام به فروش محصولات خود کردند. اما مزایای سایت فروشگاهی نسبت به اینستاگرام چیست؟ چرا بسیاری از شرکت ها هنوز هم از وب سایت برای فروش محصولات و کالاهای خود استفاده می کنند؟

سایت فروشگاهی

وب سایت را می توان به چند مدل مختلف طراحی کرد. یکی از این مدل ها که برای فروشگاه های آنلاین مناسب است، وب سایت های فروشگاهی است. این نوع از وب سایت مخصوص فروشگاه های اینترنتی هستند. شما می توانید در این وب سایت ها انواع محصولات خود را قرار دهید و برای آن ها قیمت و مشخصات تعریف کنید. مشتری می تواند به صورت آنلاین به جستجو بپردازد و این کالاها را خرید کند. ساخت وبسایت وردپرسی حرفه ای می تواند به شما کمک کند تا مشتریان بیشتری را جذب و مدیریت کنید.

اینستاگرام

اینستاگرام یکی از شبکه های اجتماعی است که می توانید در آن به فعالیت های مختلفی بپردازید. یکی از این فعالیت ها، معرفی کالاها به مشتریان است. این موضوع در تمام دنیا مرسوم است و بسیاری از پیج های اینستاگرامی کالا و محصولات خود را در این شبکه اجتماعی پر طرفدار تبلیغ می کنند. اما ایرانی ها پا را فراتر از این موضوع قرار داده اند و کالاهای خود را در این بستر به فروش می رسانند. در حقیقت در تمام دنیا کار معرفی در این شبکه اجتماعی صورت می پذیرد اما در ایران علاوه بر معرفی و تبلیغ، فرآیند فروش نیز در همین شبکه اجتماعی انجام می شود که مزایا و معایت مخصوص به خود را دارد.

مزایای سایت فروشگاهی نسبت به اینستاگرام چیست؟
مزایای سایت فروشگاهی نسبت به اینستاگرام چیست؟

مزایای سایت فروشگاهی نسبت به اینستاگرام

وب سایت ها از پیشرفته ترین امکانات برای احداث و مدیریت یک فروشگاه آنلاین برخوردار هستند. در صورتی که اینستاگرام این قابلیت ها را ندارد. درست است که مشتری در این شبکه اجتماعی به راحتی به دست می آید، اما استفاده از آن دردسرهای بسیاری نیز دارد.

برخی از مزایای سایت فروشگاهی نسبت به اینستاگرام:

  • امکان درج هزاران محصول
  • تغییر قیمت ها و مشخصات
  • دسته بندی محصولات
  • امکان پرداخت آنلاین
  • وقت کمتری می برد
  • اطمینان بیشتر مشتریان
  • پیگیری خودکار سفارشات
  • دریافت خودکار پول
  • سفارش محصول خودکار

همانطور که می بینید بسیاری از فعالیت ها در وب سایت به صورت خودکار است. اما در اینستاگرام مدام باید آنلاین باشید و تمام کارها را به صورت دستی انجام دهید. اگر تعداد مشتری های شما بیشتر شود به مشکلات جدی برخورد می کنید و امکان پاسگویی به موقع به همه را نخواهید داشت. عدم پاسخگویی به موقع به مشتریان نیز باعث می شود تا اطمینان آنان از بین برود و دیگر از شما خرید نکنند.

ایجاد سایت فروشگاهی

برای دریافت مشاوره برای ایجاد سایت فروشگاهی می توانید با ما در تماس باشید.