5 نکته اساسی طراحی ظاهری وب سایت
08
آگوست

5 نکته اساسی طراحی ظاهری وب سایت

وقتی صحبت از طراحی وب سایت می شود ، شیوه ها و جهات مختلف زیادی وجود دارد که وب سایت شما می تواند پیش برود. در حالی که نگاه و ظاهر نهایی شما باید از سبک شخصی ، خط کار و هویت برند شما فراتر رود ، چند قانون اساسی وجود دارد که همیشه قابل اجرا هستند. در ادامه با مسترمارکتینگ همراه باشید تا 5 نکته اساسی طراحی ظاهری وب سایت را به شما آموزش دهیم.

در ادامه نکات اساسی طراحی ظاهری وب سایت بیان می شود.

5 نکته اساسی طراحی ظاهری وب سایت

طراحی وب سایت عالی به تجربه و عملکرد کاربر شما بستگی دارد، در حالی که در نگاه اول درک آن آسان است. در ادامه ما پنج نکته ساده برای طراحی وب سایت را گردآوری کرده ایم تا به شما در طراحی ظاهری سایت کمک کند.

نکات مربوط به طراحی ظاهری وب سایت:

  • صفحه اصلی سایت خود را شلوغ نکنید
  • طراحی با سلسله مراتب بصری در ذهن
  • خواندن مطالب وب سایت را آسان کنید
  • اطمینان حاصل کنید که سایت شما به آسانی کار کند
  • بهینه سازی سایت برای موبایل
5 نکته اساسی طراحی ظاهری وب سایت حرفه ای
5 نکته اساسی طراحی ظاهری وب سایت حرفه ای

صفحه اصلی سایت خود را شلوغ نکنید

صفحه اصلی وب سایت شما باید پیام اصلی شما را فورا به کاربر برساند.

از این گذشته ، ما به ندرت هر کلمه ای را در وب سایت می خوانیم. در عوض ، ما به سرعت صفحه را اسکن می کنیم ، کلمات کلیدی ، جملات و تصاویر را انتخاب می کنیم. با توجه به این رفتارهای شناخته شده ، بهتر است به جای شمارش کلمات ، به احساسات متوسل شوید. هرچه بازدیدکنندگان سایت مجبور به خواندن ، کلیک کردن و یا به خاطر سپردن باشند ، بهتر می توانند محتوای شما را پردازش و ارزیابی کنند. با طراحی کاهش فاصله ، احتمال بیشتری وجود دارد که کاربران کاری را که شما قصد انجام آنها را دارید انجام دهند.

طراحی با سلسله مراتب بصری در ذهن

سلسله مراتب یک اصل مهم طراحی است که به نمایش مطالب شما به روشی واضح و مؤثر کمک می کند. با استفاده صحیح از سلسله مراتب ، شما می توانید توجه بازدید کنندگان سایت را به عناصر صفحه خاص به ترتیب اولویت ، از مهمترین قطعه شروع کنید. هنگامی که یک سلسله مراتب واضح برای اطلاعات خود تعیین می کنید ، کاربران نمی توانند کمک کنند. سپس برای برجسته سازی بیشتر ، رنگ ، کنتراست و فاصله را به کار ببرید و از آنچه بیشترین توجه را به خود جلب می کند.

آگاه باشید و مطمئن شوید که همیشه عمدی است

خواندن مطالب وب سایت را آسان کنید

“خوانایی” سنجش آسان برای تشخیص کلمات ، جملات و عبارات برای افراد است.

هنگامی که قابلیت خواندن سایت شما مشکل باشد ، کاربران مطالب سایت را دوست نخواهند داشت. بهتر است تا حد امکان خواندن مطالب را آسان کنید و به شیوه ای مناسبی نگارش کنید. هرچه مطالب شما کاربر پسندتر باشد و خوانایی ان آسان تر باشد، به سود شما خواهد بود.

با این روش ، افزایش کاربر بی دردسر می شود.

اطمینان حاصل کنید که سایت شما به آسانی کار کند

شما می خواهید کاربران خود به راحتی آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند. از این رو سعی کنید و اطمینان حاصل کنید که سایت شما به آسانی کار کند و طراحی ظاهری وب سایت به خوبی انجام شده باشد. علاوه بر این ، سایتی با ناوبری جامع به موتورهای جستجوگر کمک می کند تا محتوای شما را در حالی که تجربه کاربر را بهبود می بخشد ، فهرست کنند.

افزنه های کارآمدی وجود دارد که به هنگام ساخت وبسایت وردپرسی حرفه ای می تواند به شما کمک کند.

بهینه سازی سایت برای موبایل

همه بازدید کنندگان سایت شما باید بدون توجه به دستگاهی که در حال مرور هستند ، بتوانند از بهترین وب سایت حرفه ای شما لذت ببرند. بعضی از قالب ها و یا افزونه ها هنگام طراحی وب سایت ، به طور خودکار نسخه ای مناسب برای موبایل شما ایجاد می کند تا بتوانید با دنیای روز افزون موبایل همگام باشید. نسخه داخلی سایت خود را در حالی که خود را در موقعیت کاربر قرار داده اید ، مرور کنید و هر صفحه ، عملکرد و دکمه کاربر را امتحان کنید تا از عملکرد درست آن اطمینان حاصل کنید.

طراحی سایت با وردپرس به شما کمک می کند تا سایت را برای موبایل به راحتی بهینه سازی کنید.

وب سایت تلفن همراه شما باید تمیز تر و سریع تر از نسخه دسکتاپ شما باشد.

بنابراین با به حداقل رساندن عناصر صفحه و کاهش برخی از المان های آن، مانند فهرست توجه کنید. همچنین ویژگی های منحصر به فرد موبایل نیز وجود دارد که می توانید از آنها برای تقویت طراحی موبایل استفاده کنید. سایت شما هر چه در مورد موبایل بهینه تر باشد تعداد ورودی های سایت شما افزایش خواهد یافت.